تاریخ انتشار خبر: ۱۵ , مهر, ۱۳۹۳ | ۱۸:۳۷:۳۹
کد مطلب : 49355
فرماندار ویژه آبادان خبر داد

تشکیل ستاد ۱۳ آبان در آبادان

فرماندار ویژه آبادان از تشکیل ستاد ۱۳ آبان در این شهرستان خبر داد.

خبرگزاری فارس: تشکیل ستاد 13 آبان در آبادان

به گزارش عصر آبادان، عزیزالله شهبازی عصر امروز در جلسه هماهنگی برنامه‌های اعزام کاروان‌های راهیان نور، مراسم ۱۳ آبان و عید غدیر خم در سالن اجتماعات فرمانداری ویژه آبادان اظهار کرد: بر اساس برنامه ریزی انجام شده، این ستاد برنامه‌های متنوعی را با موضوعات مرتبط با ایام برای نسل جدید معرفی و اجرا می‌کند.

وی عنوان کرد: امسال نیز مردم ولایتمدار و همیشه در صحنه آبادان به ویژه دانش آموزان و دانشجویان همچون سال‌های گذشته در راهپیمایی روز ۱۳ آبان حضور خواهند داشت تا علاوه بر تجدید میثاق با آرمان‌های والای شهیدان و معمار کبیر انقلاب امام راحل(ره) پوزه استکبار جهانی را به خاک بمالند.

شهبازی تصریح کرد: استقرار نظام جمهوری اسلامی و امنیت کشور را مرهون جانفشانی‌ها، فداکاری‌ها و ایثارگری‌های کسانی هستیم که جان خود را برای پاسداری از کیان مملکت اسلامی‌مان فدا کردند.

معاون استاندار از خوزستان به عنوان نماد مقاومت و ایثار در کشور نام برد و ادامه داد: باید ارزش این فداکاری‌ها، جانفشانی‌ها و از خود گذشتگی‌ها برای  نسل‌های فعلی و آینده گفته شود.

وی با تاکید بر اینکه نباید اجازه دهیم تا میان نسل‌ها گسستگی ایجاد شود گفت: با انتقال ارزش‌های دفاع مقدس می‌توان در راستای تقویت اتحاد و همبستگی میان نسل‌ها کوشید.

*توجه ویژه به ظرفیت یادمان‌های دفاع مقدس

وی با بیان اینکه توجه ویژه به ظرفیت یادمان‌های دفاع مقدس یکی از برنامه‌های استراتژیکی فرمانداری آبادان است، اظهار کرد: وجود نقاط و یادمان‌های دفاع مقدس فراوان در شهرستان آبادان به عنوان یک طراحی فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و حتی اقتصادی می‌تواند با برنامه ریزی درست و مدون به رفاه مردم منطقه نیز کمک کند.

فرماندار ویژه آبادان تصریح کرد: خوشبختانه سال گذشته شهرستان آبادان به دلیل کثرت تلاش‌های صورت گرفته در زمینه میزبانی و خدمات رسانی به کاروان‌های راهیان نور و میهمانان نوروزی در سطح خوزستان جایگاه نخست را کسب کرد.

معاون استاندار خوزستان ابراز امیدواری کرد تا امسال نیز بتوانیم با همراهی، تعامل و همکاری بین بخشی دستگاه‌های اجرایی شهر در زمینه خدمات رسانی به زائران کاروان‌های راهیان نور بکوشیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه غدیر خم روز ولایت است، خاطرنشان کرد: غدیر، روزی که پیامبر اسلام حضرت علی(ع) را به جانشینی خود انتخاب کرد و برای گرامیداشت آن برنامه‌های متنوع و شادی پیش بینی و در سطح شهرستان اجرا می‌شود.

انتهای پیام/۷۲۰۲۵/ت

منبع: فارس