تاریخ انتشار خبر: ۲۸ , آبان, ۱۳۹۳ | ۱۱:۲۱:۰۵
کد مطلب : 54817
مسئول کمیسیون امور بانوان آبادان خبر داد

تشکیل ۸ کمیته تخصصی در کمیسیون امور بانوان آبادان

مسئول کمیسیون امور بانوان فرمانداری ویژه آبادان از تشکیل هشت کمیته تخصصی در این کمیسیون خبر داد.

به گزارش  عصر آبادان، مهساسادات محسنی‌فر صبح امروز در نخستین جلسه تخصصی کمیسیون بانوان در سالن اجتماعات فرمانداری ویژه آبادان از «خانواده سالم در حوزه زنان»، «تعمیق باورهای دینی»، «اوقات فراغت و ورزش»، «اشتغال و کارآفرینی»، «حمایت از زنان آسیب‌پذیر و بی‌سرپرست»، «تولید محتوای آموزشی و پژوهشی»، «بانوان صاحب قلم» و «تشکل‌های مردم‌نهاد» به عنوان کمیته‌های هشت‌گانه این کمیسیون نام برد.

وی اضافه کرد: کمیته‌های یاد شده در راستای ارتقای سطح فرهنگی خانواده‌ها تشکیل شده‌اند.

مسئول کمیسیون امور بانوان فرمانداری ویژه آبادان با بیان اینکه اصول و خط‌مشی‌های تعیین شده فعلی برای کمیته‌ها ماحصل تشکیل جلسات اتاق فکر است، افزود: دبیران کمیته‌ها باید با تشکیل جلسات مختلف با اعضای کمیته‌ها نسبت به تنظیم شیوه‌نامه‌های کار و فعالیت اقدام کنند.

حسینی‌فر با تاکید بر ضرورت حضور فعال بانوان در عرصه‌های مختلف، ابراز امیدواری کرد تا با توجه به وجود پتانسیل و توان بالای بانوان آبادانی در راستای ارتقای سطح فرهنگی، اجتماعی، فکری، زندگی و غیره در جامعه بهره کافی را ببریم.

مسئول کمیسیون امور بانوان فرمانداری ویژه آبادان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به کارهای صورت گرفته در حوزه بانوان اظهار کرد: تعاونی قالیبافان زنان آبادانی با هدف استفاده از توان زنان، تولید فرش و تابلو فرش و افزایش صادرات محصولات تولیدی راه‌اندازی شده است.

وی تصریح کرد: همچنین به منظور استفاده از سالن‌های کتابخانه‌های عمومی برای برگزاری دوره‌های آموزشی، تفاهمنامه‌ای با انجمن کتابخانه‌های آبادان منعقد کرده‌ایم.

مسئول کمیسیون امور بانوان فرمانداری ویژه آبادان از تشکیل اتاق فکر صدا و سیما به‌ منظور طراحی یک برنامه ۲۶ قسمتی تحت نام «به رنگ زندگی» با موضوع زنان و خانواده، برگزاری دوره‌های آموزشی طرح تفکر برای کودک با حضور دکتر ناجی بنیانگذار تفکر برای کودک، تشکیل ۱۲ تیم در قالب حلقه‌های کندو کاو کودک در مناطق مختلف شهری و برگزاری کارگاه‌های آموزشی در حسینیه‌ها به عنوان برخی از اقدامات انجام شده توسط کمیسیون امور بانوان فرمانداری ویژه آبادان نام برد.

محسنی‌فر در پایان یادآور شد: همچنین به منظور کمک به زمینه‌های کاری و فعالیت بانوان موضوع بهسازی فضای داخلی بازارچه صنایع دستی بانوان و بهسازی فضای ساختمان کانون فرهنگی، اجتماعی بانوان در دستور کار این کمیسیون قرار گرفت.

منبع: فارس