تاریخ انتشار خبر: ۲۰ , دی, ۱۳۹۳ | ۲۲:۱۱:۳۷
کد مطلب : 66467

تشییع شهدای حمله به جشن میلاد پیامبر(ص) + تصاویر

پیکر ۸ تن از شهدای حمله انتحاری به مراسم جشن ولادت پیامبر گرامی اسلام(ص) با حضور گسترده شیعیان راولپندی تشییع شدند.

عصر روز شنبه پیکر مطهر شهدای حمله انتحاری به حسینیه شیعیان در شهر راولپندی پاکستان طی مراسمی باشکوه تشییع شدند.هزاران نفر از شیعیان و محبان اهل‌بیت(ع) ضمن شرکت در مراسم تشییع پیکر ۸ تن از شهدای حمله انتحاری به حسینیه ابن رضوی با سر دادن شعارهایی خشم و انزجار خود را از گروه‌های تکفیری ابراز کردند.

شیعیان پاکستان خواستار برخورد شدید با گروههای غیر قانونی و تروریستی که در پی ایجاد تفرقه میان برادران شیعه و سنی در این کشور هستند، از سوی دولت پاکستان شدند.

آنان ضمن ابراز همدردی با خانواده قربانیان و همبستگی از آنان به جان باختگان انفجار انتحاری حسینیه راولپندی ادای احترام کردند.

شب گذشته شیعیان شهر راولپندی پاکستان به مناسبت سالروز ولادت پیامبر اکرم(ص) در حسینیه ابن رضوی تجمع کرده بودند که همزمان با این تجمع، عوامل تروریستی طالبان برای بمب‌گذاری در این مسجد اقدام کردند.

براساس این گزارش، وقتی آن‌ها با حضور نیروهای امنیتی در ورودی‌های مسجد مواجه شدند، نقشه خود را تغییر دادند و به جای بمب‌گذاری در داخل مسجد، به انفجار بمب در خارج از این ساختمان مبادرت کردند. بر اثر این انفجار تروریستی، ۸ نفر شهید و حدود ۱۶ نفر زخمی شدند.

درپی این حادثه تروریستی سه روز عزای عمومی در پاکستان اعلام شده است.

«احسان الله احسان» سخنگوی جماعت الاحرار از شاخه‌های گروه تحریک طالبان پاکستان در ایمیلی اعلام کرد: ما مسئولیت حمله به مسجد شیعیان را بر عهده می‌گیریم و اعلام می‌کنیم این حملات علیه دشمنان اسلام ادامه خواهند داشت.

وی همچنین گفت: می‌خواهیم به این حاکمان بی‌دین اعلام کنیم که تحت تأثیر قوانین یا اعدام‌هایشان قرار نخواهیم گرفت.

منبع: ابنا