تاریخ انتشار خبر: ۱۸ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۰۸:۰۵:۱۱
کد مطلب : 86582

تشییع فرمانده حزب الله در برج قلاویه + تصاویر

رزمندگان حزب الله و مقاومت اسلامی لبنان پیکر فرمانده برجسته خود را که در دفاع از مقدسات اسلامی در مرز سوریه به شهادت رسید در جنوب لبنان تشییع کردند.

پیکر مطهر شهید مجاهد «علی خلیل علیان» با کنیه «ساجد» از فرماندهان حزب‌الله که در حین انجام وظیفه جهادی به درجه رفیع شهادت نائل آمد روز چهارشنبه در جنوب لبنان تشییع شد.

رسانه‌های نزدیک به مقاومت اسلامی لبنان اعلام کردند که فرمانده میدانی حزب‌الله در مبارزه با تروریست‌های تکفیری و در منطقه کوه‌های القلمون، در مرزهای سوریه و لبنان به درجه رفیع شهادت نائل آمده است.

پیکر این شهید والامقام با حضور گسترده مردم منطقه برج قلاویه واقع در جنوب لبنان با شعار «لبیک یا زینب(س)» و «لبیک یا حسین(ع)» از مقابل منزلش آغاز شد.

در مراسم تشییع پیکر شهید علی خلیل علیان، «احمد صفی الدین» مسئول حزب الله در جنوب لبنان، از اعضای شورای سیاسی حزب الله «شیخ خضر نور الدین» و «حسن حب الله» از اعضای دفتر سیاسی حزب الله، مسئولین منطقه برج‌های قلاویه، سران کشوری و لشکری، مقامات حزب‌الله و مقاومت اسلامی، شخصیت‌های دینی، سیاسی و اجتماعی، طرفداران مقاومت اسلامی و گروه پیشاهنگان امام مهدی(عج) حضور داشتند.

در این مراسم که تصاویری از امام خمینی(ره)، مقام معظم رهبری و رهبران شهید حزب الله دیده می‌شد تشییع کنندگان فریاد می‌زنند: «لن تسبی زینب(ع) مرتین» (زینب(س) دوباره به اسارت نخواهد رفت).

پیکر این شهید با تابوتی پیچیده در پرچم حزب‌الله خیابان‌های برج‌ قلاویه را پیمود و به گلزار شهدا رسید.

پس از ادای مراسم تکریم و قسم خوردن رزمندگان حزب‌الله و اقامه نماز به امامت «شیخ حسن علیان» امام جماعت قلاویه پیکر شهید علی خلیل علیان در گلزار شهدا و در جوار سایر شهدای حزب‌الله به خاک سپرده شد.

منبع: ابنا