تاریخ انتشار خبر: ۱۲ , اسفند, ۱۳۹۴ | ۰۹:۵۴:۴۸
کد مطلب : 111097

تصاویر/بهترین عکس فتوژورنالیسم سال

ورلد پرس فتو معتبرترین جایزه فتوژورنالیسم به وارن ریچاردسون فتوژورنالیست استرالیایی تعلق گرفت. برگزارکنندگان مسابقه ورلد پرس فتو روز پنجشنبه ۱۸ فوریه ( ۲۹ بهمن) اعلام کردند که عکسی تحت عنوان« امید به یک زندگی جدید » را به عنوان بهترین عکس این مسابقه بسیار معتبر رسانه ای انتخاب کرده اند.

تصاویر/بهترین عکس فتوژورنالیسم سال

برگزارکنندگان مسابقه ورلد پرس فتو روز پنجشنبه ۱۸ فوریه ( ۲۹ بهمن) اعلام کردند که عکسی تحت عنوان« امید به یک زندگی جدید » را به عنوان بهترین عکس این مسابقه بسیار معتبر رسانه ای انتخاب کرده اند.
عکس سیاه و سفید مردی به همراه کودک خردسالش زیر سیم های خاردار مرز بین صربستان و مجارستان به نام « امید به یک زندگی جدید » بهترین عکس فتوژورنالیسم شناخته شد. وارن ریچاردسون فتوژورنالیست استرالیایی در شب ۲۸ اوت ۲۰۱۵ زمانی که پناهندگان تلاش می کردند از مرز هورگوس در صربستان و روژکه عبور کرده و وارد مجارستان شوند ، این عکس را تهیه کرده است. کودک خردسال دست به دست می شود تا از زیر سیم های خاردار عبور داده شود.

فرانسیس کان رئیس هیات داوران ورلد پرس فتو و مدیر بخش عکس آژانس فرانس پرس تصریح کرد: عکس وارن ریچاردسون به دلیل سادگی اش تاثیرگذار و قدرتمند است. ما این عکس را در همان مراحل اولیه گزینش ها دیده بودیم و اطمینان داشتیم که عکسی مهم است.

هوانگ ون عضو هیات داوران و مدیر تولید رسانه های نوین آژانس خبری چینی شین هوا گفت: عکس تاثربرانگیز است. شما نگرانی و تنش را به شکل ملموسی مشاهده می کنید. تصویر هیجان و احساسات پدری را نشان می دهد که تلاش می کند پسر خردسالش را به جهانی بفرستد که خود قصد پیوستن به آن را دارد.

وارن ریچاردسون پنج روز را همراه با پناهندگان سپری کرد تا آن شب یک گروه ۲۰۰ نفری از پناهندگان را دید که در پناه درختان در طول سیم های خاردار مرزی جابه جا می شوند. او گفت: ما تمام شب را با ماموران پلیس مرزی موش و گربه بازی می کردیم. آنها ابتدا زنان و کودکان، پدران و افراد سالمند را از زیر سیم ها عبور می دادند. حدود ساعت ۳ بامداد بود که توانستم این عکس را بگیرم. از بیم پلیس مرزی نمی توانستم از فلش استفاده کنم بنا بر این از نور ماه استفاده کردم.

در این دوره از مسابقه معتبر ورلد پرس فتو حدود ۸۳ هزار عکس از آثار ۵۷۷۵ عکس از ۱۲۸ کشور جهان از سوی هیات داوران بررسی شدند. هیات داوران در ۷ بخش مختلف ورلد پرس فتو از ۴۱ عکس از ۲۱ کشور جهان تقدیر کرد.