تاریخ انتشار خبر: ۳۱ , مرداد, ۱۳۹۳ | ۰۱:۱۴:۱۸
کد مطلب : 40277

تصاویر/کشف بیش از ده‌ها گلوله سنگین انفجاری

گودبرداری از یک بنا در خیابان فاطمی تهران انباری از مهمات فرسوده و زنگ‌زده را آشکار کرد

 گروهی از کارگران ساختمانی که در حال عملیات گودبرداری از یک بنا بودند به انبار قدیمی برخوردند که در آن با گلوله های منحنی زن سنگین شامل کاتیوشا و توپ ۱۰۶ و خمپاره ۱۲۰  مواجه شدند که در کنار چاه یک خانه و در یک محوطه قدیمی قرار گرفته بود. این گلوله‌ها همگی زنگ زده و فرسوده شده‌اند و در بسته‌بندی‌های دقیق قرار داشته و از مدت زمان نگهداری آن‌ها بیش از ۲۰ سال زمان می‌گذرد.

بنابراین گزارش کارگران پس از کشف این انبار قدیمی بلافاصله با پلیس تماس گرفته و آنها را در جریان این مسئله قرار دادند.نیروهای پلیس با حضور در منطقه و انجام اقدامات امن سازی محیط در حال انتقال گلوله‌های کشف شده هستند. همچنین گروهی از متخصصان نظامی در منطقه حضور یافته و در حال خنثی سازی آن‌ها هستند.

تاکنون نزدیک به ۵۰ گلوله از این انبار خارج شده و برآورد می‌شود تعداد تقریبی گلوله‌ها نزدیک به ۱۵۰ عدد باشد.

سردار حسین ساجدی‌نیا در تشریح آخرین اخبار از کشفیات عصر امروز و تسلیحات قدیمی به دست آمده از چاه یک ساختمان در محدوده خیابان فاطمی اظهار داشت: طبق آخرین اخبار گلوله‌های کشف شده مربوط به سال ۱۹۳۵ یعنی ۷۹ سال پیش است.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه این گلوله‌ها مربوط به جنگ جهانی دوم است احتمال آن می‌رود که محل گلوله‌های به دست آمده یک انبار زاغه مهمات در جنگ جهانی دوم بوده باشد.

ساجدی‌نیا با تاکید بر اینکه هنوز عملیات جمع‌آوری گلوله‌ها ادامه دارد گفت: تاکنون ۲۰ مرمی و ۴۴ گلوله توپ از محل مذکور کشف شده است.

انتهای پیام