تاریخ انتشار خبر: ۲۹ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۱۹:۳۶:۴۲
کد مطلب : 90541
یکی از بزرگترین پروژه‌های در حال ساخت؛

تصاویر عجیب از مجتمع مدرن تجاری در کنار حرم امام رضا (ع)

از دیگر ویژگی های این مجتمع برخورداری از چشم اندازی زیبای حرم مطهر و موقعیت برجسته محل احداث آن و همچنین طراحی زیبا و متناسب با جوّ معنوی حرم مطهر است.

به نقل از تابناک، مجتمع تجاری، اقامتی و مسکونی آرمان به عنوان یکی از بزرگترین پروژه‌های در حال ساخت در بافت بهسازی و نوسازی اطراف حرم مطهر رضوی است که حدود ۵۰۰ متر با حرم فاصله دارد. این مجتمع از جنوب به خیابان نواب و از سه طرف دیگر محدود به کوچه صفارشاهرودی است.

 

ورودی این مجتمع به گونه ای طراحی شده که در عین رعایت انسجام کلی، هر کاربری به صورتی مستقل به مراجعان و میهمانان خدمت می‌رساند. در بخش تجاری علاوه بر ایجاد تسهیلات خرید شامل یک تفرجگاه مرکزی (Void) نیز است که زینت این مجموعه به شمار می‌آید. این نکته در اغلب بناهای تجاری مورد غفلت واقع شده است.

 

در این تفرجگاه علاوه بر جاذبه های بصری ویژه، خدماتی از قبیل کافی شاپ، فضاهای بازی کودکان و قضای سرگرمی بزرگسالان را فراهم آورده است. صخره ای عظیم همراه با آبشارها، باغچه ها و گیاهان نمادی از بازگشت طبیعت به معماری را در این تفرجگاه تداعی می‌کند.

 

از دیگر ویژگی های این مجتمع برخورداری از چشم اندازی زیبای حرم مطهر و موقعیت برجسته محل احداث آن و همچنین  طراحی زیبا و متناسب با جوّ معنوی حرم مطهر است.

 

فودکورت (Food court) این مجتمع نیز با ارایه غذاهای متنوع با ظرفیتی حدود ١٣٠٠ نفر در روز نقش عمده ای برای ایجاد خاطره‌ای فراموش نشدنی در ذایقه مراجعان و مسافران ایفا خواهد کرد.

 

در کل مساحت کل این پروژه ۱۰۵۳۵ متر مربع است که در ۱۳ طبقه، ۱۲ هزار و ۴۵ متر مربع زیربنای تجاری و ۲۹ هزار و ۷۱۳ متر مربع زیر بنای اقامتی و ۴۵۵ واحد پارکینگ پیش بینی شده است.