تاریخ انتشار خبر: ۱۲ , بهمن, ۱۳۹۲ | ۰۶:۴۹:۱۴
کد مطلب : 17041

تصویر تازه و بی حجاب بنینو در فرودگاه تهران+عکس

پس از پایان سفر خانم بنینو به تهران رسانه ها طی خبری مدعی شدند، که پیرامون موضوع حجاب وزیر امورخارجه ایتالیا فعل و انفعالاتی رخ داده …

عصر آّادان-پس از پایان سفر خانم بنینو به تهران  رسانه ها طی خبری مدعی شدند، که پیرامون موضوع حجاب وزیر امورخارجه ایتالیا فعل و انفعالاتی رخ داده و چون وی بر اساس پروتکل های متعارف ایران در این زمینه ها، حاضر به سر کردن روسری نشده است، وزیر خارجه کشورمان برخورد تندی انجام داده و خانم بنینو پس از ناراحتی بسیار اقدام به سر کردن روسری کرده است.

«بنینو در سفر اخیرش به تهران به شدت اصرار داشت تا بدون حجاب وارد کشور شود که این موضوع با واکنش مقامات کشورمان مواجه شد.از همین رو هنگام نشستن هواپیمای حامل وزیر امور خارجه ایتالیا، وقتی مدیر تشریفات وزارت امور خارجه با سه روسری رنگین برای استقبال از وی وارد هواپیما می‌شود، او قبول نمی‌کند و می‌گوید که فقط بدون حجاب حاضر است وارد ایران شود.
وقتی گفته می‌شود که طبق پروتکل باید عمل شود، وی پاسخ می‌دهد که چطور مقامات ایرانی در ضیافت‌های ما به خاطر سرو مشروب حاضر نمی‌شوند، من هم حاضر نیستم تن به این محدودیت بدهم. اصرار‌ها راه به جایی نمی‌برد و بالاخره مدیرکل تشریفات با محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان تلفنی تماس می‌گیرد و کسب تکلیف می‌کند و خواستار مکالمه وی با وزیر امور خارجه ایتالیا می‌شود. ظریف ضمن اینکه حاضر به مکالمه تلفنی نشده است، می‌گوید: بگویید اگر نخواهید حجاب داشته باشید، نمی‌توانیم در تهران از شما پذیرایی کنیم و همه قرارهای شما لغو می‌شود. وی با ناراحتی در داخل هواپیما ابتدا با ایتالیا تماس تلفنی برقرار می‌کند و بعد با عصبانیت و پس از کشیدن چند سیگار، با اکراه روسری را به سر کرده و از پلکان هواپیما پایین می‌آید.»
حال تصویری ازسفر خانم بنینو به تهران در رسانه های ایتالیا منتشر شده که نشان می دهد این ادعاها که بیشتر به داستان سرایی می ماند اعتبار و وجاهتی نداشته است. تصویر منتشر شده بر خلاف گزارش منتشر شده ، نشان می دهد بُنینو در فرودگاه تهران روسری بر سرنداشته و بدون حجاب از هواپیما پیاده شده است.
این اقدام  بُنینو بر خلاف رسوم دیپلماتیک و قوانین ایران بوده و وزیر خارجه ایتالیا در این زمینه اقدام ناپسند و ناخوشایندی را به انجام رساند است، و فقط در  دیدار های رسمی با مقامات کشور مان با حجاب اسلامی در برابر حاضرین حضور یافت است .
منبع/فرهنگ نیوز