تاریخ انتشار خبر: ۲۵ , بهمن, ۱۳۹۲ | ۱۸:۵۷:۴۶
کد مطلب : 18239

تظاهرات گسترده مردمی در بغداد در پی توهین یک روزنامه عراقی به رهبر انقلاب/مردم عراق:لطمه زدن به ولایت فقیه عواقب شومی دارد

صدها نفر از مردم و نیروهای سیاسی عراقی در بغداد طی روزهای گذشته در اعتراض به توهین یک روزنامه به ساحت مقام معظم رهبری به میدان فردوسی بغداد آمدند و دست به تظاهرات اعتراض آمیز زدند.

عصر آبادان – به گزارش رهیاب به نقل از مدی پرس، صدها نفر از مردم و نیروهای سیاسی عراقی در بغداد طی روزهای گذشته در اعتراض به توهین یک روزنامه به ساحت مقام معظم رهبری به میدان فردوسی بغداد آمدند و دست به تظاهرات اعتراض آمیز زدند.

35717_635279338192196053_s

عراقی های حاضر در این تظاهرات با محکوم کردن اقدام روزنامه الصباح الجدید خواستار تعطیلی این روزنامه ،نشریه ای که همیشه در توهین به نماد های مذهبی  اصرار می ورزد،عراقی ها هشدار دادند که ممکن است خشم مردم عراق برای این توهین قابل کنترل نباشد.

جمعه عطوانی یکی از اعضای حزب التحالف الوطنی  جمعه عطوانی در مصاحبه ای که در این خصوص انجام داد گ:فت این جمعیت زیاد برای ابراز مخالفت و محکوم کردن شیوه های غیر مسؤولانه برخی از رسانه های  مزدور و مغرض به این میدان آمده اند او اشاره کرد که یک پروژه ای یکپارچه به رهبری یک کشور حامی تروریسم وجود دارد و کشورهای دیگر برای حمایت از رسانه هایی  که می خواهند چهره تروریسم را متفاوت نشان دهند وارد صحنه شده اند.

العطوانی اضافه کرد:چیزی که در روزنامه الصباح الجدید انتشار یافت تنها یک خطر نیست بلکه  آن را به عنوان قسمتی از یک سریال یکپارچه می دانیم که بُعد سیاسی آن تخریب و تحریف اسلام سیاسی است اسلامی که تبدیل به یک پروژه ای عظیم شده  و باعث  تحولات زیادی به رهبری امام خمینی و رهبر معظم انقلاب اسلامی تا تبدیل شدن به یک قطب عظیم شده است که بتواند مقابل قطب استکبار جهانی مقابله کند.

همچنین واثق العکیلی نماینده رسمی جنبش عصائب اهل الحق اظهار داشت: این جمعیت گرد آمده در این محل نشان دهنده یک پیغام به هر کسی که پشت این روزنامه شنیع می ایستد است  هشدار دادیم لطمه زدن به ولایت فقیه ممکن است چیزهای شومی را بدنبال داشته باشد ،از عواقب کارها بترسید.

نماینده جنبش عصائب الحق افزود.اینجا مردانی هستند که از مرگ لذت می برند پس از آنها بترسید ، این ها اهل دین و دنباله رو واقعی معصومین علیهم السلام هستند.

امام مسجد و خطیب مسجد خلانی بغداد محمد حیدری نیز در گفت و گوی عنوان کرد: اتحادیه روزنامه نگاران باید موضعی محکم در برابر این عمل و جلوگیری از انتشار این روزنامه اتخاذ کنند.

حیدری تأکید کرد : نویسنده یا سردبیر این نشریه مردمی که به اعتراض نسبت به این توهین تظاهرات کردند را متهم کرد که همه از بیرون از کشور وارد شدند.

شیخ محمدمشاور رئیس مطالعات اسلامی در نجف نیز در اظهاراتی اعلام کرد: رویداد امروز هشدار اولیه است اما اگر وضعیت اینگونه ادامه یابد مردم به  خیابان می آیند و آنجا غیر ممکن است که خشم مردم را کنترل کرد. وی همچنین  خواستار تعطیلی این روزنامه شد.

روزنامه الصباح الجدید در شماره خود در روز پنجشنبه گذشته درباره سالگرد انقلاب اسلامی ایران مطلبی نوشته بود که کاریکاتوری از رهبر معظم انقلاب در این روزنامه به چاپ رسیده بود  که مقلیدین رهبر معظم انقلاب در عراق این را توهین به رهبرمعظم انقلاب می دانند  و در شبکه های اجتماعی تهدید کردند که مرجعیت خط قرمز آن ها محسوب می شود .