تاریخ انتشار خبر: ۱۵ , بهمن, ۱۳۹۴ | ۱۵:۵۸:۳۷
کد مطلب : 107343
فاکس نیوز؛

تعامل با ایران، کار دست «کری» داد!

«رویس در این نامه همچنین خواستار ارائه لیستی از اسامی مقاماتی که در مذاکره بر سر این پرداخت، آزادی زندانیان آمریکایی و توافق هسته ای شرکت داشته اند، شده است…»

کری تعامل با ایران، کار دست «کری» داد!

پایگاه خبری شبکه فاکس نیوز (Fox News) در گزارشی به انعکاس اظهارات “اد رویس” رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا در رابطه با ۱٫۷ میلیارد دلار پرداخت شده به ایران و بازخواست از “جان کری” وزیر امور خارجه آمریکا در این رابطه پرداخت.

در این گزارش آمده است: «رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان روز چهارشنبه از جان کری وزیر امورخارجه [آمریکا] خواست که در رابطه با پرداخت ۱٫۷ میلیارد دلار به ایران که برخی از نمایندگان آن را پول آزادی زندانیان آمریکایی دانسته اند، توضیح دهد.

 

 

“اد رویس” نماینده جمهوری خواه ایالت کالیفورنیا، در نامه ای به کری از عدم طرح این توافق در کمیته روابط خارجی شکایت کرده است. دولت اوباما مدعی است که این توافق برای حل منازعه ای با ایران بوده که به سال ۱۹۷۹ باز می گردد و مربوط به ۴۰۰ میلیون دلار دارایی بلوکه شده این کشور است. ۱٫۳ میلیارد دلار باقی مانده نیز از سوی دولت اوباما به عنوان بهره پول اصلی توصیف شده است.»

 

 

اد رویس، رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا
اد رویس در نامه خود آورده است: «مشخص نیست که پرداخت این ۱٫۷ میلیارد دلار، به چه صورت با منافع امنیت ملی ایالات متحده سازگاری دارد.»
بر اساس این گزارش نامه رویس حاوی ۱۰ سئوال از کری در رابطه با این توافق است. از جمله اینکه “شیوه محاسبه ۱٫۳ میلیارد دلار به عنوان بهره، به چه صورت بوده و چرا این پول برای پرداخت غرامت به قربانیان آمریکایی تروریسم ایران که دادگاه نیز به نفع آن ها رای داده، صرف نشده است؟[!]”

 

 

رویس در این نامه همچنین خواستار ارائه لیستی از اسامی مقاماتی که در مذاکره بر سر این پرداخت، آزادی زندانیان آمریکایی و توافق هسته ای شرکت داشته اند، شده است.