تاریخ انتشار خبر: ۱۸ , شهریور, ۱۳۹۵ | ۱۱:۱۷:۴۵
کد مطلب : 123493
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی آبادان در گفت و گو با عصر آبادان:

تعاونی ها نقش مهمی در اجرای برنامه ششم کشور دارند/۴۰۰ تعاونی فعال در آبادان وجود دارد/ آبادان شرایط ویژه ای برای توسعه و پیشرفت دارد

اسدی رئیس اداره کار و رفاه اجتماعی آبادان گفت: نقش تعاونی ها در استان از جنبه کارآفرین و مشارکت عمومی و جمع آوری سرمایه های خرد دارای اهمیت فراوان است و در همین راستا کاهش تصدی گری دولت و واگذاری امور به تشکلات مردم نهاد بایستی از اهداف اولیه و اولویت دار برنامه ششم کشور باشد.

unnamed

به گزارش عصرآبادان ، علی سینا اسدی رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گفت و گوی اختصاصی با عصر آبادان که به مناسبت هفته تعاون صورت گرفت، به تشریح اهداف و برنامه ها در این زمینه پرداخت. اهم مطالب وی در این مصاحبه را در ادامه آورده ایم:

-تعاون یک بخش ویژه اقتصادی در کشور به حساب می آید و با توجه به نقش اساسی و مهم تعاونی ها در توسعه اقتصادی استان و کشور و همچنین نام گذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال اقتصادی مقاومتی اقدام و عمل و همچنین سخن گهربار معظم له مبنی بر اینکه تعاون را به عنوان چشمه جوشان اشتغال فرمودند لذا بایستی نسبت به ارتقاء این بخش و جذب سهم ۲۵ درصدی آن در اقتصاد کشور دنبال کنیم .

-نقش تعاونی ها در استان از جنبه کارآفرین و مشارکت عمومی و جمع آوری سرمایه های خرد دارای اهمیت فراوان است و در همین راستا کاهش تصدی گری دولت و واگذاری امور به تشکلات مردم نهاد بایستی از اهداف اولیه و اولویت دار برنامه ششم کشور باشد.

-در حال حاضر تعداد ۴۰۰ تعاونی فعال در شهرستان آبادان مشغول به فعالیت هستند و تعداد قریب ۵۰۰ تعاونی در دست اجرا و راه اندازی هستند.

-در سال ۹۴ و ۹۵ رشد چشمگیری در این زمینه داشتیم.در ۴ تعاون فعال مرزنشینان در سطح شهرستان قریب ۲۸ هزار نفر فعال هستند.

-با پیگیری های فرماندار محترم و سایر ادارات از جمله گمرکات و اداره بندر و اداره صنعت و معدن و تجارت که در زمینه فعال سازی این تعاونی ها نقش دارند اقدامات خوب و موثری در شهرستان خواهد شد.

-تعداد ۴۳ شرکت تعاونی مسکن مهر و یا ۵۷۲۵ عضو درشهرستان وجود دارند که از این تعداد عضو ۴۸۷۵ نفر آنان واجد شرایط می باشند و قریب ۱۰۰۰ واحد تکمیل و در شرف واگذاری می باشند.

-امیدواریم سایر دستگاهها و ادارات که بایستی خدمات لازم را به منطقه بیاورند کارهای خدماتی خودشان را انجام دهند تا شاهد رونق و سکونت در مسکن مهر باشیم و اعتقاد داریم بایستی بخش خصوصی نیز در این زمینه وارد شود .

-در همین راستا ۲۴ تعاون مسکن در بخش ادارات با ۲۸۵۰ نفر عضو مشغول فعالیت هستند. تعداد ۵ تعاونی مصرف با تعداد ۱۲۰۲ نفر عضو نیز در بخش خدمات شهرستان مشغول فعالیت هستند و همچنین در بخش شیلات ،  صیادی و لنجداری باربری ۱۱۳ تعاون با تعداد ۱۶۰۱ نفر عضو در سطح شهرستان مشغول فعالیت هستند. همچنین ۲ تعاونی دهیاری با ۴۱ نفر دهیار در بخش خدمات و عمران در سطح شهرستان مشغول فعالیت هستند.

-ما اعتقاد داریم با جلب مشارکتهای مردمی و حضور موثر آحاد جامعه در هدایت و راهبری امور می تواند موجب رشد و تقویت بخش خصوصی شده و با بهره مندی از ایده های نوین و خلاق زمینه های  رشد و شکوفایی اقتصادی و اجتماعی میهن عزیز اسلامی را بیش از پیش فراهم آید .

– شهرستان آبادان با ویژگیهای خاص و منحصر به خود از جمله منطقه آزاد اروند ، پالایشگاه ، پتروشیمی ، بندر و گمرک شیلات و مرزهای آبی و هوائی و خاکی ونخیلات مطمئناً آینده ای درخشان و خوب در پیش روی دارد که تحقق این امر مستلزم وحدت هماهنگی همدلی و همراهی همه مسئولین در سطوح مختلف شهرستان است.

-در پایان نیز هفته تعاون را به همه تعاونگران و تلاشگران عرصه کار، تلاش ، تولید و اشتغال در سطح کشور ، استان و شهرستان عزیزمان آبادان را تبریک عرض می نمایم.