تاریخ انتشار خبر: ۲۴ , مهر, ۱۳۹۳ | ۱۲:۴۴:۱۳
کد مطلب : 50590

تعبیرجالب دهقان از اختصاص یارانه به پرآمدها

عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: افراد ثروتمند نیازی به ۴۵ هزار تومان یارانه ندارند و توزیع این پول در بین انسان های ثروتمند مانند پخش کردن این پول از روی آسمان به روی دریا است.

به گزارش عصر آبادان ، محمد دهقان در پاسخ به خبرنگار مهر گفت: قانونی که باید در شناسایی دهک های پردرآمد اجرا شود این است که دولت باید دهک های درآمدی ثروتمند را شناسایی و این ها را از دریافت یارانه محروم نماید و دولت آقای روحانی که با تاکید بر قانون گرایی بر سر کار آمد، باید این قانون را اجرایی کند.

وی ادامه داد: افراد ثروتمند نیازی به ۴۵ هزار تومان یارانه ندارند و توزیع این پول در بین انسان های ثروتمند مانند پخش کردن این پول از روی آسمان به روی دریا است.

نماینده مردم چناران، طرقبه و شاندیز در مجلس شورای اسلامی افزود: باتوجه به وضعیت اقتصادی کشور این کار منطقی نیست و ما در سال گذشته با همکاری دولت بودجه سال ۹۳ قانون تصویب کردیم و دولت از متنی که در کمیسیون تلفیق و در مجلس تصویب شد حمایت کرد و اگر امروز معتقدند که موفق به شناسایی این عده نشدند نیاز به اراده محکم تری دارد.

عضو هیئت رئیسه مجلس عنوان کرد: شناسایی افرادی که دارای حقوق های میلیونی هستند، ماشین های بالایی ۲۰۰ میلیونی سوار می شوند، خانه های مجلل میلیاردی دارند کار سختی نیست و با یک جستجوی ساده و کمک گرفتن از اداره ثبت اسناد می توان این عده را شناخت و از دریافت یارانه محروم کرد.

دهقان گفت: هیچ کسی تابحال نگفته است که در زندگی مردم سرک کشیده شود، اما معتقدیم که شناسایی افراد ثروتمند در کشور کار پنهان و سختی نیست برای مثال در پرداخت مالیات، آیا مگر اخذ آن براساس محاسبه املاک و دارایی ها نیست؟ پس چرا در یارانه ها این کار صورت نمی گیرد و اسم آن را سرک کشیدن در زندگی مردم می گذارند؟

وی اظهار کرد: دو میلیون نفر که در خارج از کشور هستند، یارانه دریافت می کنند و همچنین این همه انسان هتلدار، پورشه سوار و ثروتمند ۴۵ هزار تومان دریافت می کنند که بسیار غیر منطقی است.

پرداخته یارانه یکسان به همه توسط دولت قبل غیرقانونی بود

دهقان ادامه داد: تیم اقتصادی دولت آقای روحانی با مجلس هم راستا شد، اما تیم سیاسی مجلس با نگاه سیاسی برخی از دوستان غلبه پیدا کرد و گفت که اگر کسی را از دریافت یارانه حذف کند به نفع دولت نیست.

عضو هیئت رئیسه مجلس افزود: در اولین قانونی که در زمان آقای احمدی نژاد تصویب شده بود قرار بر این بود تا یارانه بر اساس درآمد هر شخص به آن پرداخت شود و کاری هم رئیس جمهور قبلی انجام داد و به همه یارانه یکسان پرداخت کرد قانونی نبود.

وی اظهار کرد: در دولت آقای روحانی با تیم اقتصادی هماهنگی و قانونی را وضع کردیم که در آن دولت موظف شد تا یارانه افراد غیر نیازمند را شناسایی کرده و آنها را از دریافت آن محروم کند و کسانی که در ارائه دارایی واقعی خود حقیقت را نگویند سه برابر جریمه شوند، امروز از دولتمردان تقاضا داریم تا این قانون را اجرا کنند.