تاریخ انتشار خبر: ۱۲ , فروردین, ۱۳۹۳ | ۰۷:۲۸:۳۷
کد مطلب : 22849

تعرفه‌های جدید گاز در سال ۹۳ تعیین شد

براساس تصمیم هیات وزیران، تعرفه‌های گاز مندرج در جدول شماره ۱ مورخ ۲۷ آذرماه سال ۱۳۸۹، برای مصارف خانگی به میزان ۲۰ درصد و برای مصارف عمومی (دولتی، کسب و خدمات) به میزان ۳۰ درصد افزایش می‌یابد.

هیات وزیران به پیشنهاد وزارت نفت و به استناد ماده (۱) قانون هدفمندکردن یارانه‌ها، تعرفه جدید گاز مصارف خانگی، عمومی و صنعتی سال ۹۳ را تعیین کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، براساس تصمیم هیات وزیران، تعرفه‌های گاز مندرج در جدول شماره ۱ پیوست تصمیم نامه شماره ۲۱۴۸۸۳/ت۴۵۹۳۷ن مورخ ۱۳۸۹/۹/۲۷، برای مصارف خانگی به میزان ۲۰ درصد و برای مصارف عمومی (دولتی، کسب و خدمات) به میزان ۳۰ درصد افزایش می‌یابد.

همچنین براساس این مصوبه، نرخ گاز برای مصارف صنعتی (غیر از موارد مذکور در بند (د) ) از هفتصد (۷۰۰) ریال به ازای هر متر مکعب یک هزار (۱۰۰۰) ریال افزایش و نرخ گاز برای سایر مصارف مندرج در جدول یاد شده به میزان پانزده درصد افزایش می‌یابد.

همچنین نرخ گاز برای کلیه مصارف بخش‌های پتروشیمی و فولاد به ازای هر متر مکعب به ترتیب به میزان دو هزار و ششصد و پنجاه (۲۶۵۰) ریال و یک هزار و سیصد و بیست (۱۳۲۰) ریال تعیین می‌شود.

نرخ‌های مذکور بدون احتساب مالیات و عوارض دریافتی توسط شرکت ملی گاز ایران به موجب قوانین می‌باشد.

این مصوبه از سوی معاون اول رئیس جمهور ابلاغ شده و از یکم فروردین ۱۳۹۳ لازم الاجراست.

مرجع / ایسنا