تاریخ انتشار خبر: ۳۰ , دی, ۱۳۹۳ | ۱۲:۲۵:۳۶
کد مطلب : 68779
ارزاني بيرگانی خبر داد:

تعیین مسیر تشییع پیکر شهدای تازه تفحص شده روز پنجشنبه در اهواز

فرماندار اهواز از تعیین مسیر تشییع پیکر ۱۲۱ شهید تازه تفحص شده در روز پنجشنبه دوم بهمن در اهواز خبر داد.

 

به گزارش عصر آبادان ؛ اسماعیل ارزانی بیرگانی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: در ادامه تفحص های انجام شده در مناطق عملیاتی، پیکر کشف شده ۱۲۱ شهید دفاع مقدس صبح روز پنجشنبه پس از ورود از مرز شلمچه به اهواز انتقال می بابند و عصر همان روز در مراسمی با حضور مردم و مسئولان اهواز و استان تشییع می شوند.

وی افزود: این مراسم در ساعت ۱۶ روز پنجشنبه دوم بهمن ماه در اهواز برگزار می شود.

فرماندار اهواز در خصوص مسیرهای تعیین شده تشییع این شهدا در اهواز عنوان کرد: تشییع پیکر مطهر ۱۲۱ شهید مذکور از خیابان پهلوان در فلکه دوم کیانپارس آغاز شده و پس از طی مسیر خیابان شریعتی تا حسینیه عاشقان ثارالله اهواز در چهارراه طالقانی ادامه می یابد.

ارزانی بیرگانی گفت: پس از تشییع پیکر شهدا به حسینیه عاشقان ثارالله مراسم روح بخش دعای کمیل نیز در کنار این شهدای تازه تفحص شده برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: از مردم شهید پرور اهواز دعوت می کنیم تا در کنار مسئولان کشوری و لشکری استان، خانواده های شهدا و ایثارگران، طلاب و دانشجویان در این مراسم نیز همچون گذشته حضوری گسترده داشته باشند و بار دیگر با آرمان های نظام اسلامی، انقلاب و رهبری و شهدا تجدید میثاق کنند.

فرماندار اهواز در خصوص این شهدا تصریح کرد: پس از تلاش های کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح در یک ماه گذشته، پیکر مطهر این شهدا در مناطق عملیاتی فاو، ابوفلوس، نهر کتیبان، مجنون، شرق دجله، العماره و زبیدات عراق مورد تفحص قرار گرفته اند.

به گزارش خبرنگار مهر، در پنجشنبه دوم بهمن همزمان با ورود پیکر پاک این ۱۲۱ شهید دفاع مقدس به کشور، اجساد ۱۶ سرباز عراقی کشف شده در خاک جمهوری اسلامی ایران، به مسئولان عراقی تحویل خواهد شد.

 

منبع: مهر