تاریخ انتشار خبر: ۷ , خرداد, ۱۳۹۴ | ۲۲:۴۵:۰۲
کد مطلب : 92285

تغییر ماهرانه چهره برای فرار از دست پلیس

زندانی فراری که با گریم ماهرانه‌ زندگی پنهانی داشت از سوی پلیس بازداشت شد.

 

به نقل از ایران، زندانی فراری که با گریم ماهرانه‌ زندگی پنهانی داشت از سوی پلیس بازداشت شد.

این مرد از شش سال پیش با فرار از زندان تحت تعقیب پلیس قرار داشت.
بنا بر این گزارش، ضیاء سال ۸۸ به اتهام جعل، کلاهبرداری و زمین‌خواری بازداشت و از سوی قاضی دادگاه عباس آباد مازندران به تحمل ۲۹ سال زندان محکوم شد اما در فرصت مناسبی با طراحی نقشه ماهرانه دست به فرار زده و زندگی پنهانی را شروع کرد.
با فرار ضیاء به دستور دادستان عباس‌آباد عملیات پلیس برای به دست آوردن ردی از این مرد تبهکار آغاز شد.
در حالی که مأموران آگاهی عباس‌آباد هر بار ردی از مخفیگاه تبهکار فراری به دست می‌آوردند او پیش از حضور پلیس اقدام به جابه‌جایی محل زندگی پنهانی خود می‌کرد.
در حالی که از ۶ سال پیش عملیات مأموران برای به دام انداختن این زندانی فراری بی‌نتیجه مانده بود سرانجام چند روز پیش پلیس عباس‌آباد اطلاعاتی به دست آورد که نشان می‌داد ضیاء در یکی از شهرهای استان گیلان زندگی مخفیانه‌ای را شروع کرده است.
بدین ترتیب با شناسایی محل دقیق مخفیگاه وی مأموران با دستور قضایی وارد عمل شده و به این شهر اعزام شدند.
مأموران برای اطمینان از اینکه ضیاء در مخفیگاهش حضور دارد آنجا را به صورت نامحسوسی تحت نظر گرفتند.
با تاریک شدن هوا وقتی ضیاء بی‌خبر از اینکه مخفیگاهش در محاصره پلیس است به آنجا برگشت  ناگهان خود را در حلقه محاصره مأموران دیده و تسلیم شد.
سرهنگ  «احسان‌الله کشاورزی» فرمانده پلیس عباس‌آباد مازندران در این باره گفت: متهم که از ۶ سال پیش فراری بود  با رفتن به استان همجوار برای اینکه از سوی مأموران شناسایی نشود به صورت ماهرانه‌ای  اقدام به تغییر چهره کرده بود.
سرهنگ کشاورزی با بیان اینکه مجرم فراری دارای ۲۹ سال محکومیت قطعی زندان بوده، برای فرار از دست قانون، به مأموران پیشنهاد رشوه داد که مأموران با رد پیشنهاد این مجرم فراری وی را تحویل قانون دادند.
سرهنگ کشاورزی افزود: مرد تبهکار برای سیر مراحل قانونی روانه زندان شد.