تاریخ انتشار خبر: ۳۰ , بهمن, ۱۳۹۴ | ۰۰:۵۴:۰۰
کد مطلب : 109864
رئیس اتاق بازگانی خرمشهر:

تفاهمنامه میان بصره و اتاق خرمشهر هر چه سریعتر عملیاتی شود

رئیس اتاق بازگانی صنایع معادن و کشاورزی خرمشهر اجرای شدن هر چه سریعتر مفاد تفاهنمامه منعقد شده میان بصره و اتاق بازگانی خرمشهر را خواستار شد

رئیس اتاق بازگانی صنایع معادن و کشاورزی خرمشهر اجرای  شدن هر چه سریعتر مفاد تفاهنمامه منعقد شده میان بصره و اتاق بازگانی خرمشهر را خواستار شد.

سید احمد حسنی فر پیش از ظهر امروز پنج شنبه در نشت تخصصی با استاندار بصره در سالن جلسات اتاق بازگانی، صنایع معادن و کشاورزی خرمشهربا اشاره به وجود اشتراک بسیار میان خرمشهر و بصره اظهار کرد: زمینه میزان این میزان واردان در مرز شلمچه فراهم  استپس چرا نباید این مبادلات تجاری از طریق این مرز صوت گیرد.

وی بیان کرد: در مرز شلمچه مشکلات بسیاری وجود دارد و اقلیم کردستان تنها استفاده کننده از این مشکلات است و دولت مرکزی یا محلی منفعتی از این مشکلات کسب نمی کنند.

رئیس اتاق بازگانی صنایع معادن و کشاورزی خرمشهر با اشاره به انعقاد توافقنامه هایی میان اتاق بازگانی و استانداری بصره در سال جاری اظهار کرد: در سال جاری توافقنامه ای با بصره منعقد شد که در آن زمان مایه امیدواری و خوشحالی بسیاری شد و بسیاری نیز از این توافقنامه مطلع شدند اما در کمال تاسف این توافقنامه در حد نگارش باقی مانده و اجرایی نشد.

حسنی فر با بیان اینکه حجم کار تجاری در مرز بین الملی شلمچه کاهش بسیاری داشته است، عملی کردن هر چه سریعتر به مفاد این تفاهمنامه را خواستار شد.

وی همچنین عنوان کرد: جمهوری اسلامی ایران به دنبال یافتن جایگزینی برای دبی است و به اعتقاد من بصره مناسبترین جایگزین محسوب می شود.

رئیس اتاق بازگانی خرمشهر، منطقه آزاد شدن شلمچه در عراق را چشم اندازی برای رونق منطقه دانست و توضیح داد: آبادان و خرمشهر منطقه آزاد هستند و اگر بخشی از بصره و آبها نیز در محدوده مناطق آزاد قرار گیرد می توان شاهد تحولی عظیم  بوده و جایگزینی مناسب برای ناتوانی پس از موضوع نفت یافت.

مرجع / مـهـر