تاریخ انتشار خبر: ۲۳ , مهر, ۱۳۹۳ | ۱۰:۴۲:۱۶
کد مطلب : 50467

تفکیک جنسیتی در یکی از خیابان های لندن +تصویر

در خیابان‌های ناحیه استمفورد هیل (Stamford Hill) پلاکاردهایی نصب شده که به زنان این حق را می‌دهد که تنها از یک طرف خیابان عبور کنند.

در حالی که رسانه‌های انگلیسی از هر بهانه‌ای برای گسترش اسلام هراسی و عقب مانده جلوه دادن مسلمانان در این کشور استفاده می‌کنند، چنین رویکردی در قبال اقلیت پرنفوذ و کم شمار یهودیانِ عمدتا صهیونیست انگلیس مشاهده نمی‌گردد.

بر پایه گزارش‌ها، پس از مراسم مذهبی یهودیان برخی از خیابان‌های محله “هکنی” لندن که به صورت سنتی محل تمرکز یهودیان این شهر می‌باشد، با توجه به جنسیت افراد، مردانه یا زنانه شده است.

گفته می‌شود در خیابان‌های ناحیه استمفورد هیل (Stamford Hill) پلاکاردهایی نصب شده که به زنان این حق را می‌دهد که تنها از یک طرف خیابان عبور کنند.

گزارش‌ها حاکی از آن است که این پلاکاردها توسط یک گروه افراطی یهودی موسوم به “سازمان پارتیزان‌های یهودی” در این خیابان‌ها نصب شده است.

با وجود این، شهرداری محله هکنی در پی اعتراض برخی شهروندان ناچار به جمع آوری این پوسترها شده است.

پلیس ناحیه نیز پس از شکایات شهروندان اعلام کرد در صورتی که این پوسترها به زبان عبری و بدون متون انگلیسی باشد با نصب آنها مشکلی ندارد؛ به عبارت دیگر، پلیس اعلام کرد تا زمانی که این عمل خارج از جامعه یهودیان بازتابی نداشته باشد با آن مشکلی ندارد.

این در حالی است که به گواه فعالان اجتماعی، این رویکرد پلیس آشکارا با تدابیر سختگیرانه علیه تبعیض‌ جنسیتیِ سایر اقشار لندن در تناقض است.

منبع: جام نیوز