تاریخ انتشار خبر: ۳ , تیر, ۱۳۹۳ | ۰۸:۲۹:۲۵
کد مطلب : 33731
گلدون وبلاگی

تقوای سیاسی، هوای سیاسی و دل ناصاف!

سایت “حرف تو” به منظور گسترش مطالب نخبگان وبلاگ نویس، روزانه بسته ای را تحت عنوان ” گلدون وبلاگی ” از وبلاگهای برتر این سایت تهیه و در معرض دید شما مخاطبین قرار دهد. بر این اساس از تمامی اصحاب رسانه خواهشمندیم در باز نشر این بسته ما را یاری نمائید.

تقوای سیاسی، هوای سیاسی و دل ناصاف

به گزارش شبکه اطلاع رسانی دانا،سایت “حرف تو”  به منظور گسترش مطالب نخبگان وبلاگ نویس، روزانه بسته ای را تحت عنوان  ” گلدون وبلاگی ” از وبلاگهای برتر این سایت تهیه و در معرض دید شما مخاطبین قرار دهد. بر این اساس از تمامی اصحاب رسانه خواهشمندیم در باز نشر این بسته ما را یاری نمائید.

لازم به ذکر است یقیناً مطالب بسیاری زیادی در فضای وبلاگی کشور وجود دارد که شایسته بهترینها هستند، لذا گلچین این مطالب به معنای نادیده گرفتن زحمات دیگر وبلاگ ها نمی‌باشد. بر این اساس از تمامی وبلاگ نویسانی که خواهان انتشار مطلبشان در این بخش هستند خواهشمند است مطالب تولیدی خود را  در قسمت ” ارسال مطلب” سایت حرف تو، .ارسال نمایند.

————————————————————————————————–

من دلم صاف نیست؛ حالا چی بپوشم؟!

 

وبلاگ”طنز های یک م.ر.سیخونکچی“نوشت:

 

معاون رییس جمهور و سخنگوی دولت که انصافاً جزو معدود دولتمردان خوش‌تیپ کشور در همه ادوار است، گفته:

«تبریک و تهنیت‌های بعد از انتخابات گاهی دلی است و گاهی سیاسی. دل ما با کسی که سال ۸۴ پیروز شد اصلاً صاف نشد و هیچ وقت نتوانستیم او را به عنوان مظهر جمهوریت مردم فهیم و با فرهنگ و صادق جمهوری اسلامی ایران بدانیم. شاید هم اشتباه می‌کردیم اما به هرحال اگر دوباره به عقب برگردیم فکر می‌کنم انتخاب‌های من درست بود هرچند به وسلیه اکثریت تایید نشد».

ادامه مطلب

*************************************************

اثرپروانه ای در شبهای عروسی

وبلاگ”انعکاس“نوشت:

شبهای عروسی ،شبهای حراج ارزشهاست،توجیه اکثر افراد هم همین است که یک شب که هزار شب نمیشه….هر چند که غافل از این هستند که شب اول قبر هم یک شب بیشتر نیست…. اما هزار شب بر آدم سخت می گذرد،و در دنیایی که اهل علم می گویند :در یک هزارم ثانیه هزار هزار اتفاق در جهان می افتد …یک شب مدت کمی ،برای خیلی چیزها نیست.

ادامه مطلب

*************************************************

نسبت ورزش حرفه ای و نژاد پرستی

 

نژاد پرستی و ورزش حرفه ای

وبلاگ”به کجا چنین…“نوشت:

این روزها که تب فوتبال و والیبال فوق العاده داغ شده است ما ایرانی ها بیش ار پیش نژاد پرستی خود را اثبات کرده ایم. مجری برنامه تلویزیونی می گوید: آفرین بر همت جوانان ایرانی که بار دیگر اثبات کردند ایرانی در هر جا که باشد پیروز و برتر است… از این دست جمله ها زیاد می شنویم و وقتی تیم والیبال مقابل برزیل پیروز شد خیلی دچار این توهم شدند که الان در برزیل عزای عمومی برقرار شده است و ما ایرانی ها الان محبوب ترین کشور دنیا هستیم.

ادامه مطلب

*************************************************

نگاه چمران به ماست …

 

نگاه چمران به ماست ...

وبلاگ”معبر سایبری فندرسک“نوشت:

یه وقتایی زندگی به آدم فشار میاره. نه خود زندگی بیشتر افرادی که تو این زندگی هستند. مخصوصاً اگر آدمی باشی که کل زندگیت رو برا یه هدفی تو یک راهی دویده باشی و تا تونستی باشند آدمای توی اون راه جلوی پاهات سنگ انداخته باشند و از پشت خنجر زده باشند.

این اتفاق برا منم افتاد. کل جوونیم رو توی بسیج و سپاه جاهای فرهنگی گذروندم به امیدی که برای این انقلاب کاری کرده باشم تا فردا روز قیامت چشمم تو چشم شهیدی افتاد خجل نباشم. اما تو همین راه تا تونستند خنجر زدند. تا تونستند سنگ جلوی پا انداختن. نه غریبه ها نه. بیشتر همون هایی که تو همین راه بودند که البته فقط جسمشون تو این راه بود و روحشون تو صفا و سیتی.

اینقدر که بهم فشار اومده بود و خیانت دیده بودم و ریای بقیه رو دیده بودم از همه بیزار شده بودم. گفتم دیگه بسه تا همینجاش هم زیادی اومدم. شمارو بخیر و مارو به سلامت. از دفتر امام جمعه و بسیج و سپاه و … همه جا خودمو کشیدم کنار و گفتم من دیگه هیچی برام مهم نیست.

ادامه مطلب

*************************************************

جام جهانی فوتبال و جنایات داعش

 

کاریکاتور,داعش,دانلود کاریکاتور,عکس کاریکاتور,دانلود پوستر,عراق,جام جهانی,خشونت,کاپ,فوتبال,مسابقات,پرچم,چاقو

وبلاگ”تلخندک“نوشت:

همیشه همزمان با برگزاری مسابقات جام جهانی فوتبال که با آن مردم دنیا را هیپنوتیزم کرده و به خواب سنگین میبرند

در نقاط مختلف جهان جنایات وحشتناکی بر علیه مسلمانان در حال انجام است. که عمده این جنایات از جانب اسرائیل و آمریکا طراحی و اجرا میشود

ادامه مطلب

*************************************************

دیده ای ….

 

وبلاگ”پرستوی مهاجر“نوشت:

بچه های تازه متولّد شده را دیده ای؟دیده ای خدا آستین هایش را بالا زده و گِل وجودشان را ورز داده تا چنین شاهکاری خلق کند؟

وقتی به آنها، صورت و فرم می داده حواسش به همه ی خاندان کودک بوده است که چشم هایش شبیه پدرش بشود و فرم انگشت هایش شبیه مادرش. صبوری اش را از پدربزرگش ارث ببرد و قناعتش را از مادربزرگش؛ خدا حتی حواسش به چند نسل قبل تر هم بوده. اینکه مدل راه رفتن پدر پدربزرگ و خال گونه ی عمّه ی مادر را هم در این کودک به یادگار بگذارد.

نیم رخش شبیه یک نفر باشد و تمام رخش شبیه یک نفر دیگر. تا هرکس از راه می رسد نظری به کودک بیاندازد و غرق خاطرات یک فامیل شود. همین است که می گویند کودک ناودان رحمت است. هرکدامشان که به دنیا می آیند برای اهل خانواده برکت و رحمت می آورند. چرا که با یک نوزاد، میراث یک خانواده حفظ می شود و نسل آن خانواده ادامه میابد.

ادامه مطلب

*************************************************

 هدیه ایوبی به فتنه گران در سالروز ۵ سالگی فتنه

 

وبلاگ”کاریکاتور حساس بشو“نوشت:

در ایامی که مصادف با روزهای آغازین ۸ ماهه فتنه هستیم وزارت ارشاد و سازمان سینمایی همه هم و غم خودشان را مصروف این می‌سازند که صحبت از اکران فیلمهای حامی فتنه و ضد نظام در ایام نه چندان دور بکنند؟!!

ادامه مطلب

*************************************************

فرار به جلوی سایت هاشمی!

 

http://bayanbox.ir/id/227006061485161947?view

وبلاگ”شنود“نوشت:

در حالیکه باز هم نغمه خروج مهدی هاشمی از کشور در برخی رسانه ها شنیده می شود و مسئولینی همچون وزیر محترم اطلاعات هیچ توضیحی برای تنویر افکار عمومی در این رابطه نمیدهند سایت هاشمی رفسنجانی با درج مطلبی افراطی از ایرج پزشکیان، مسئله محاکمه احمدی نژاد را پیش کشیده است.

نکته جالب اینجاست که این شخصیت افراطی در بیانات خود مستقیما به دکتر احمدی نژاد اهانت کرده است . این درحالی است که از سوی مدعی العموم هیچ اقدامی برای گوشمالی هتاکانِ به شخصیت های کشوری صورت نمیگیرد و معلوم نیست کدام مصونیت آهنین موجب می شود که پزشکیانِ اصلاح طلبِ افراطی اینچنین به شخصیت محبوب مردمیِ دولتهای نهم و دهم حمله کند.

ادامه مطلب

*************************************************

حرف های ناگفتنی

 

وبلاگ”آهستان“نوشت:

یک چیزهایی تو زندگی آدم هست که انگار فقط برای خودته. بهش علاقه داری. تو زندگیت حضور داره. برات جالبه، باهاش انس داری. شاید همون چیز برای دیگری اصلا جالب و جذاب نباشه. با این حال دوست داری اون چیزهای مورد علاقه ات رو برای دیگران هم تعریف کنی، به این امید که شاید اونها هم احساس مشابهی داشته باشند. البته واکنش آدمها ممکنه کاملا متفاوت باشه. یکی دقیقا مثل خودت با شنیدن یه آهنگ، یه ترانه یا با خوندن یه شعر و داستان، بره تو حس، یکی هم با تعجب نگات کنه و لبش رو به علامت تعجب، بپیچونه!

ادامه مطلب

*************************************************

دشمن چرا دوست‌دارد ما «بی‌حیا» باشیم؟

 

http://www.jonbeshnet.ir/sites/default/files/media/image/170_29123.jpg

وبلاگ”ولایت فقیه و حکومت اسلامی“نوشت:

از بیش از بیست سال گذشته تابحال، عبارت‌هایی نظیر «تهاجم فرهنگی»، «شبیخون فرهنگی» و «ناتوی فرهنگی» را به دفعات شنیده‌ایم. فارغ از اینکه مخاطبین اصلی این هشدارها، تا چه میزان برای خنثی‌کردنِ این تهاجم تمام‌عیار، تلاش کردند و تا چه اندازه موفق یا ناموفق بوده‌اند، اما این نکته بر همگان آشکار و معلوم است که آثار تهاجم فرهنگی دشمن، در جامعه‌ی ما به‌وضوح، قابل مشاهده است. اگرچه فرهنگ، شامل طیف بسیار وسیعی از مفاهیم و مصادیق می‌شود اما آن‌چه در این نوشتار به آن پرداخته می‌شود عبارت است از فرهنگ حیا، حجاب و عفاف.

ادامه مطلب

*************************************************

“تقوا”ی سیاسی، “هوا”ی سیاسی و “دل ناصاف”!

 

وبلاگ”بیان“نوشت:

 

انتخابات در نظامهای مردمسالار مظهر حضور مردم و بروز مردمسالاری است. در نظام جمهوری اسلامی ایران نیز انتخابات ضمن آنکه مظهری از اسلامیت نظام هست مظهر جمهوریت و محملی مناسب برای بروز نظرات عامه مردم در تعیین حاکمان است. از قواعد مهم مردمسالاری احترام به رای وخواسته مردم است. این احترام در نظام مردمسالاری دینی تحت عنوان اخلاق سیاسی و تقوای سیاسی معنا واهمیتی دوچندان می یابد.

مقایسه رفتار کاندیداهای ریاست جمهوری در دو انتخابات سال۱۳۸۸ و۱۳۹۲ بیانگر دو نوع برخورد متفاوت دراین زمینه است در یک مورد رقیبانِ شکست خورده ، ضمن زیر پانهادن تقوای سیاسی وحتی اخلاق حرفه اییِ کنشِ سیاسی،با انتخاب مردم به ستیزه برخاسته و با کشاندن طرفداران خود به خیابانها ، نظام را متحمل خسارات فراوان مادی و معنوی نمودند و در موردی دیگر، کاندیداهای شکست خورده ضمن پذیرش رای مردم ، پیروزی منتخب ملت را تبریک گفتند. ذکر این  موضوع صرفا دو نمونه و دو مثال نیست بلکه شاخصه های دو طرز تفکر و دو نوع رفتار است که در میان فعالان سیاسی وجود دارد. جریانی در کشور وجود دارد که  با وجود ادعای اصلاح گری، متاسفانه فقط در یک صورت رای مردم را محترم میداند: “درصورتی که این جریان حائز اکثریت آراء شده باشد”

ادامه مطلب

*************************************************

دوست واقعی….

 

وبلاگ”شهریار زاهدان“نوشت:

 

گفت: به ۵۰۰ هزار تومن نیاز ضروری دارم،دوستش گفت: نیم ساعتی صبر کن، پیشت می آیم. ….از نیم ساعت که هیچ یک ساعت ونیم هم گذشت و دوست نیامد،و هرچه با او تماس میگرفت موبایلش خاموش بود!!! تعجب کرده بود…

احساس کرد دوستش شانه خالی کرده..فرار کرده… بدقولی کرده…آخه دو ساعت گذشت بازهم موبایلش خاموش بود.
به دوستش این جمله را نوشت: نترس! موبایلت رو روشن کن با هرکی دوست داری صحبت کن؛ کمکت رو نخواستیم!!!!

ادامه مطلب

*************************************************

کی بود؟ کی بود؟ من نبودم!

 

وبلاگ”گپ مکتوب“نوشت:

به نظر شما آیا دروغ گفتن حلال و جائز شده است؟ حالا اگه این فرد تحصیلکرده باشد چطور؟ حالا اگر تحصیلات این فرد مربوط به این باشد که باید اخلاق مدنی (اخلاق اسلامی را بی خیال!) را رعایت کند و مثلا صداقت بهترین سیاست است، چطور؟ راستی، راستگوئی جزء اخلاق مدنی هم هست؟ به تازگی عناوین و سرفصلهای جدید رشته علوم سیاسی در مقطع کارشناسی مخابره علنی شد. البته زمان تصویب آن به سال ۱۳۹۱ بازمی گردد ولی یک بار در سال ۱۳۹۲ و دیگر بار به تازگی عناوین آنها بازنشر شد.

 

ادامه مطلب

*************************************************

شلوارک هایی که فرهنگ ایرانی را تبلیغ می کنند!

 

وبلاگ”جلبک ستیز“نوشت:

این روزها تب جام جهانی داغ است و همه اخبار را تحت تاثیر خود قرار داده تا جائیکه حتی خبرهای مذاکرات بین المللی ایران و اخبار جنایات گروهک تروریستی داعش نیز در پوشش رسانه ای گم شده اند. اما به اذعان اکثر کارشناسان اخبار حواشی جام جهانی و رویدادهای مهمی نظیر آن، از خبرهای اختصاصی جام مهیج ترند. یکی از این خبرها که پیش از جام جهانی نیز به گوش می رسید و سر و صدای زیادی نیز به راه انداخت، حضور هنرپیشه ها در برزیل به عنوان «یار دوزادهم» بود.

ادامه مطلب

*************************************************

بازی شطرنج آمریکا در منطقه

 

وبلاگ”آقا“نوشت:

 

این گروه که قصد تشکیل دولتی موسوم به دولت اسلامی عراق و شام دارد پس از حوادث کشور سوریه سر برآورده است و امروز متاسفانه بلای جان اسلام شده است و چهره ای از اسلام را به جهانیان نشان می دهد که غرب می خواهد. یعنی چهره ای خشن، خون ریز و متاسفانه به دور از عقلانیت.

اما به راستی چه عامل و عواملی باعث ظهور و بروز این جریان های تندرو و افراطی در جهان اسلام می شوند؟ در پاسخ به این سوال عوامل زیادی را می توان برشمرد. برخی عامل یا عوامل بروز این مشکلات را در خود کشورهای اسلامی می دانند و برخی کشورها چون عربستان را عامل و محرک گروهای تندروی این چنینی می دانند.

ادامه مطلب

*************************************************

حیثیت نظام را به پای فتنه گران قربانی نکنید

 

وبلاگ”افاضات عقل کل“نوشت:

حضرت یوسف علیه السلام چندین سال در زندان بود. وقتی خواب پادشاه مصر را تعبیر کرد و پادشاه دستور داد که او را به نزدش ببرند، حضرت یوسف به فرستاده پادشاه گفت: « ارجع إلی ربک فسئله ما بال النسوه الـتی قطعن أیدیهنّ ؛  بازگرد و از اربابت بپرس چه شد که زنان مصری ، همه دست خود را بریدند؟»

حضرت یوسف با اینکه قبلا به واسطه شهادت یکی از اطرافیان زلیخا، بی گناهی اش برای عزیز مصر به اثبات رسیده بود و همگان نیز زلیخا را مقصر می دانستند و زبان به ملامت زلیخا گشوده بودند با این حال بعد از گذشت سال ها از آن ماجرا به یادآوری آن اقدام نمود و تا وقتی زنان مصری به صورت علنی به جرم خویش اعتراف نکردند ،حاضر نشد از زندان خارج شود.
آقای هاشمی رفسنجانی در تفسیر این آیه نوشته است: « در بینش حضرت یوسف ،ارزش اعاده حیثیت و شرف بیش از ارزش رهایی از زندان و نجات از دشواری ها و مشکلات است و این آیه بر ضرورت تلاش برای اعاده حیثیت و رفع اتهام های ناروا تاکید دارد.»

ادامه مطلب