تاریخ انتشار خبر: ۲۱ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۱۶:۵۸:۳۵
کد مطلب : 87725
اقوام شیخ در پی مناصب جدید

تقویت باند سرخه‌ای‌ها با پرواز کیش – تهران؟!

برخی از دیگر نورچشمی‌های دولت یازدهم از کارگردان مستند تبلیغاتی روحانی گرفته تا فرزند مشاورش، در کیش پست گرفتند تا جایگاه این جزیره، در دولت یازدهم بیش از پیش ارتقاء یابد.

 عصر آبادان – اظهارت چند روز پیش حسام‌الدین آشنا مشاور حسن روحانی در خصوص “آغاز تغییرات در دولت از وزرا تا استانداران”، بسیاری از مسئولین میانی و نزدیکان دولت را به تکاپو انداخته است تا از این سفره پهن شده، سهمی برای خود دست و پا کنند.

به فاصله کوتاهی پس از این اظهارات، تکاپو و تقلای رسانه‌ای برخی اشخاص برای تصاحب جایگاه های دولتی آغاز شد. در این میان، حتی لیست های متعددی برای تغییرات آینده دولت، معرفی شده اند.

اما نکته قابل تامل در این خبرسازی‌ها، تلاش زیرزمینی یک گروه ذی‌نفوذ در دولت راستگویان است که قریب به اتفاق آنها را اقوام شیخ یا همشهریان سرخه‌ای او تشکیل می‌دهند.

تقویت باند سرخه‌ای‌ها با پرواز کیش – تهران؟!
علی اصغر مونسان، از مدیران سرخه‌ای دولت راستگویان و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش

در این راستا، اخیرا تحرکات جدیدی برای وانمود کردن احتمال انتصاب علی اصغر مونسان، مدیر سرخه ای دولت روحانی، به سمتی جدید آغاز شده است. مونسان هم اکنون مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش است؛ جزیره مورد علاقه حسن روحانی که سال گذشته تعطیلات نوروز را در آنجا گذراند.

به جز مونسان برخی از دیگر نورچشمی‌های دولت یازدهم از کارگردان مستند تبلیغاتی حسن روحانی گرفته تا فرزند مشاور فرهنگی رییس جمهور، در کیش پست گرفتند تا جایگاه این جزیره، در دولت یازدهم بیش از پیش ارتقاء یابد.

گفته می‌شود مونسان در فضای ایجادشده جدید، قصد خروج قطعی از کیش را دارد به گونه ای که حتی به پست هایی مانند استانداری نیز راضی است. هیاهوی رسانه ای ایجادشده پیرامون او، تا حد زیادی این موضوع را تایید می کند.

حال باید منتظر ماند و دید آیا تغییرات جدید در دولت، مطابق میل باند یادشده صورت خواهد گرفت و یا شرایط به گونه ای دیگر رقم خواهد خورد.

تقویت باند سرخه‌ای‌ها با پرواز کیش – تهران؟!

گفتنی است حسام الدین آشنا در گفتگو با یکی از رسانه های اصلاح طلب گفته بود برخی از سفرهای استانی برای تیم رئیس جمهور روشن کرد که برخلاف تصور اولیه برخی استانداران توانایی کافی برای اداره استان ندارند. لذا تغییرات در دولت اتفاق خواهد افتاد هم در سطح وزرا و هم در سطح استاندارها.

منبع:  صراط