تاریخ انتشار خبر: ۲۰ , دی, ۱۳۹۴ | ۲۰:۱۰:۰۴
کد مطلب : 104811

تلاش‌های مخفیانه کنگره آمریکا برای مقابله با ایران/ تصویب طرح‌های جدید ضدایرانی تا یک‌هفته دیگر

کنگره آمریکا، با طرح‌های جدیدی چون محدودکردن قدرت دولت اوباما در رفع تحریم‌های وضع شده روی بانک‌های ایران پا پیش گذاشته است، تا از آخرین فرصت‌های امتیازگیری از دولت آمریکا استفاده کند.

تلاش‌های مخفیانه کنگره آمریکا برای مقابله با ایران/ تصویب طرح‌های جدید ضدایرانی تا یک‌هفته دیگر

عصر آبادان به نقل از سناباد نیوز، پایگاه اطلاع‌رسانی کنگره آمریکا «هیل» نوشت: ایالات‌متحده آمریکا گام‌به‌گام با اجرای توافق هسته‌ای ایران پیش می‌رود و به نظر می‌رسد که آمریکا به‌زودی در پایان این ماه، آماده رفع تحریم‌ها باشد.

 

جان کری چند روز آینده را نتیجه یک فرآیند چند ساله (مذاکرات هسته‌ای) اعلام داشته است و نسبت به رفع تحریم‌ها ابراز امیدواری کرده است.

پایگاه اطلاع‌رسانی کنگره آمریکا با سریع خواندن روند اجرای برجام، علی‌رغم مخالفت‌های کاخ سفید، دولت ایران را متهم به رفتارهای پرخاشگرانه می‌کند.

قانون‌گذاران آمریکایی از ناتوانی دولت اوباما در مجازات‌کردن ایران برای آزمایش موشک بالستیک ایران گلایه کرده‌اند. ادعای آمریکا مبنی بر رزمایش موشکی سپاه در حوالی ناو هواپیمابر آمریکایی در خلیج‌فارس و ناکامی ایران برای محافظت از ساختمان‌های دیپلماتیک عربستان سعودی تاکنون نتوانسته توافق هسته‌ای ایران با قدرت‌های جهانی را متوقف کند. بر اساس گزارش‌ها، کاخ سفید از طرح وضع تحریم‌های جدید علیه ایران عقب‌نشینی کرده است، اما کنگره آمریکا در مقابل، با طرح‌های جدیدی چون محدودکردن قدرت دولت اوباما در رفع تحریم‌های وضع شده روی بانک‌های ایران پا پیش گذاشته است، تا از آخرین فرصت‌های امتیازگیری از دولت آمریکا استفاده کند.

پایگاه اطلاع‌رسانی کنگره آمریکا مدعی شده است که قانون‌گذاران آمریکا به دنبال گام‌های دیگری برای مجازات و تحریم ایران هستند، اما تاکنون فشارهای دولت جلوی آن‌ها را گرفته است.

انتهای پیام/گ