تاریخ انتشار خبر: ۲۹ , شهریور, ۱۳۹۴ | ۱۳:۰۱:۱۲
کد مطلب : 100717

تلاش اصلاح طلبان برای بهره گیری از نام امام خمینی(ه)/ آیا مردم سابقه اصلاحات را فراموش می کنند؟

جریان اصلاح طلب قصد دارد در راستای برجسته سازی و اعتبار بخشی به سید حسن مصطفوی، درصدد ایجاد یک پایگاه معنوی همسو با خود به منظور تحقق اهداف احتمالی در آینده باشد.

به گزارش عصر آبادان به نقل از  دانا؛ اخیراً اصلاح‌طلبان دیدارهای گسترده ای را با سید حسن مصطفوی ترتیب داده و جلسات مختلفی را با وی برگزار می‌کنند.

در همین راستا چندی پیش یکی از مسئولان دولتی با سید حسن مصطفوی دیدار کرد و پای سخنرانی سید حسن مصطفوی نشست.

همچنین جمعی از اصلاح طلبان استان مازندران نیز در حرم امام راحل (ره) با وی دیدار داشتند که سید حسن در این دیدار تأکید زیادی بر پیگیری راه امام خمینی داشته است.

به نظر می رسد جریان اصلاح طلب قصد دارد در راستای برجسته سازی و اعتبار بخشی به سید حسن مصطفوی، با استفاده ابزاری از قداست حرم امام راحل (ره) و همچنین خطاب قرار دادن وی با عناوینی همچون یادگار امام و آیت ا…، درصدد ایجاد یک پایگاه معنوی همسو با خود به منظور تحقق اهداف احتمالی در آینده باشد.

این قرابت می تواند پایگاه اجتماعی و پشتوانه معنوی خوبی برای اصلاح طلبان برای ورود به مجلس آینده باشد که با استفاده از نام امام خمینی بتوانند مردم را مجاب کنند که گذشته اصلاحات را به فراموشی بسپارند.

مجلس خبرگان رهبری و سایر نهادهای حساس و مهم کشور را می‌توان از جمله اهداف احتمالی بعدی این جریان برشمرد.

البته آن طوری که برخی پایگاه‌های خبری اعلام کرده‌اند سید حسن خمینی هرگز به صورت مستقیم حرفی از نامزدی انتخابات مجلس خبرگان نزده است اما با نگاهی به رسانه های اصلی اصلاح طلبان و حضور همیشگی تصویر سید حسن خمینی می توان متوجه آماده سازی جامعه برای حضور وی در انتخابای مهم خبرگان رهبری شد، که فعالیت روزنامه منتسب به هاشمی رفسنجانی پررنگ تر از دیگر رسانه ها است تا در مجلس خبرگان رهبری آینده یک صندلی برای یارهمیشگی و وفادار برای ایت الله سیاست کنار گذاشته شود.

سید حسن خمینی تا کنون در این مورد و در پاسخ به درخواست های اصلاح طلبان مقاومت کرده و پاسخ منفی داده است اما کار رسانه های اصلاح طلب به نوعی سرمایه گذاری است و طبق عادت و رویه این رسانه ها انتظار دارند که اگر فردی که از او حمایت کردند در انتخابات پیروز شد درخواست های آن ها را اجابت کند که در آخرین نمونه توقعاتی از جمله دادن پست و مقام به برخی افراد خاص که از حسن روحانی بعد از پیروزی در انتخابات داشتند.

 اصلاح‌طلبان که در انتخابات پیشین از محل ردصلاحیت‌ها و آزمون کتبی فقهی ضربه خوردند حتی به وی توصیه کرده اند در صورتی که شورای نگهبان خواستار حضورش در آزمون علمی اجتهاد شد او در این آزمون هم شرکت کند تا مانعی برای نامزدی‌اش در انتخابات ایجاد نشود.

هجمه های اخیر به شورای نگهبان هم می تواند برنامه ریزی این رسانه ها برای ایجاد یک حاشیه بزرگ درانتخابان آینده باشد، همچنین علامه خواندن وی توسط برخی خواص از جمله برنامه ریزی برای حضور سید حسن خمینی در صحنه انتخابات خبرگان رهبری است.

 

انتهای پیام/ط