تاریخ انتشار خبر: ۱۰ , دی, ۱۳۹۳ | ۱۵:۰۲:۵۲
کد مطلب : 63348
رئیس کل گمرک ایران تاکید کرد

تلاش برای افزایش روند صادرات کالا از گمرک خرمشهر و آبادان

رئیس کل گمرک ایران گفت: در تلاش هستیم با تامین زیرساخت‌های مورد نیاز از سوی دولت و مشارکت بخش خصوصی و همکاری بیشتر دستگاه‌ها، روند صادرات کالا از گمرک خرمشهر و آبادان افزایش یابد.

 

به گزارش عصر آبادان، مسعود کرباسیان پیش از ظهر امروز در سفر به آبادان و خرمشهر در دیدار با فرماندار ویژه آبادان اظهار کرد: در تلاش هستیم با تأمین زیرساخت‌های مورد نیاز از سوی دولت و مشارکت بخش خصوصی و همکاری بیشتر دستگاه‌ها، روند صادرات کالا از گمرک خرمشهر و آبادان افزایش یابد و امیدواریم این امر به خوبی محقق شود.
وی با بیان اینکه منطقه آزاد اروند و شهرستان‌های خرمشهر و آبادان، ظرفیت و توانمندی فراوانی برای افزایش صادرات کالاهای غیرنفتی دارد افزود: در استان خوزستان به ویژه شهرستان‌های خرمشهر و آبادان امنیت مطلوب، برقرار است و این امر برای سرمایه گذاری شرط نخست را می‌زند.
معاون وزیر اقتصاد و دارایی خاطرنشان کرد: صنعت گردشگری به ویژه گردشگری پزشکی مزیت اولویت‌دار این منطقه است و در این زمینه در تلاش هستیم ارتقا یابیم.
رئیس کل گمرک ایران عنوان کرد: نیروی کار متخصص، ظرفیت‌های صیادی، مجتمع‌های پتروشیمی و کشاورزی به عنوان توانمندی‌های این منطقه در افزایش صادرات و رونق اقتصادی هستند که برای این منظور اقدامات مطلوبی در دستور کار قرار گرفته و در دست اجرا داریم.
کرباسیان در پایان خاطرنشان کرد: روند صادرات کالای ایرانی از منطقه آزاد اروند به کشورهای حاشیه خلیج فارس، عراق و دیگر کشورها آسان‌تر خواهد شد.

منبع: فارس