تاریخ انتشار خبر: ۲۹ , تیر, ۱۳۹۴ | ۱۴:۴۷:۲۱
کد مطلب : 99246
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اهواز:

تلاش برای ترویج کنسرت های موسیقی در دانشگاه های خوزستان/برای اجرای کنسرت ها دانشجویان را از خوابگاه به هلال احمر می برند

دکتر منصور امین گفت:از دوسال پیش به این طرف در دانشگاه ها جریانی به دنبال ترویج کنسرت و اردوهای مختلط است می گویند دانشجوها افسرده شده اند برای نشاط آنها باید کنسرت موسیقی برگزار کنیم.

دکتر منصور امین عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اهواز  در گفتگو با رهیاب در پاسخ به این سوال که آیا برگزاری برنامه های متعدد کنسرت و برخی از ایده های خاص فرهنگی به بهانه ایجاد نشاط در جامعه را درست می دانید گفت:جریان مرموزی به دنبال این است که انقلاب را از مسیر اصلی خود منحرف کند از اتاق های فکر این جریان هر روز یک بهانه برای به انحراف کشیدن انقلاب به گوش می رسد.

وی ادامه داد:یک روز می گفتند “اسلام دین صلح و صفا و آشتی است دوران اینکه با کسی بد باشیم و دشمنی کنیم گذشته است ” چگونه می شود وقتی کسی ظالم  باشد و خون انسان های بیگناه را در دنیا بریزد ما او را مودب بدانیم و به او احترام بگذاریم؟
دکتر منصور امین تاکید کرد:از دوسال پیش به این طرف در دانشگاه ها جریانی به دنبال ترویج کنسرت و اردوهای مختلط است می گویند دانشجوها افسرده شده اند برای نشاط آنها باید کنسرت موسیقی برگزار کنیم.
وی افزود:اگر کنسرت و رقص و…این امور ضدافسردگی هستند پس باید در اروپا هیچ افسردگی وجود نداشته باشد در حالیکه ما در کشورهای اروپایی وامریکا شاهد افزایش خودکشی ها در کسانی هستیم که برای خوشگذرانی از انواع موسیقی ها و کنسرت ها استفاده می کنند اما در نهایت مبتلا به افسردگی های حاد می شوند.
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت:جوانان دانشجوی ما بعد از نماز ، تلاوت قرآن، شرکت در احیای شبهای قدر و گریه در مجالس اباعبدالله الحسین  دچار یک نشاط معنوی می شود اینگونه نیست که جوانان ما دچار افسردگی شده اند و به این بهانه برخی ها بخواند کنسرت ها را رواج دهند.
وی افزود:در دانشگاه های خورستان تلاش زیادی برای ترویج کنسرت های موسیقی شده است شورای فرهنگی دانشگاه ها که متشکل از اساتید و دانشجوهای متدین بود با این امر مخالفت کردند برای همین اجرای کنسرت ها را در هلال احمر استان برده اند و هر از چندگاهی کنسرت های موسیقی را آنجا برگزار می کنند و دانشجوها را از خوابگاه ها و دانشگاه به محل برگزاری کنسرت می برند!