تاریخ انتشار خبر: ۲۰ , فروردین, ۱۳۹۴ | ۱۴:۵۰:۳۶
کد مطلب : 79947
فرماندار ویژه آبادان تاکید کرد

تلاش مضاعف برای توسعه، عمران و رفع بیکاری در آبادان

فرماندار ویژه آبادان بر لزوم تلاش مضاعف برای توسعه، عمران و رفع بیکاری در این شهرستان تاکید کرد.

شهبازی در این بازدید با اشاره به برنامه‌های راهبردی تعریف شده توسط استاندار خوزستان به فرمانداران در جلسه شورای برنامه‌ریزی استانداری خوزستان اظهار کرد: قرار بر این شد جهت توسعه، عمران و آبادانی و کمک به رفع بیکاری در شهرستان‌ها از طرف فرمانداران برنامه‌هایی که تدبیر و طراحی شده بود را در سال ۹۴ با انرژی مضاعف‌تر و باشتاب بیشتری به سرانجام برسانیم.

وی در ادامه افزود: مقرر شد ۷۴ روستای واقع در دو شهر اروندکنار و چوئبده که خارج از محدوده سازمان منطقه آزاد اروند هستند با رویکرد توسعه و عمران روستاها و بر اساس سه اولویت بهبود آب روستایی، بهسازی خانه بهداشت و اجرای طرح نظام سلامت که از طرح‌های محوری ریاست جمهوری است و همچنین ترمیم و ایجاد فاضلاب شهری و روستایی، برنامه‌ریزی لازم در جهت رفع مشکلات مذکور صورت پذیرد.

معاون استاندار خوزستان خاطرنشان کرد: امروز به همراه مسئولان دستگاه‌های اجرایی و خدماتی بازدیدی از روستاها از جمله مراکز بهداشتی و درمانی، مدارس و طرح بهسازی روستاها داشتیم و از نزدیک با مردم، متنفذین، معتمدین شوراها و دهیاران دیدار کردیم و مشکلات آنها را بررسی و توصیه‌های لازم در جهت رفع مشکلات صادر شد.

وی در ادامه ابراز امیدواری کرد: در بحث گازرسانی که عمده‌ترین مشکل مردم آبادان به‌ویژه روستائیان است، تا پایان سال ۹۴ گاز رسانی به تمام روستاها و نقاط مختلف شهری به اتمام برسد.

فرماندار ویژه شهرستان آبادان با اشاره به نامگذاری سالجاری به فرمایش مقام معظم رهبری و تأکید ایشان در خصوص همدلی و همزبانی دولت و ملت افزود: دولت تعریف عامی دارد که منظور از دولت همه ارکان نظام است نه تنها قوه مجریه بلکه همه قوای کشور از جمله قوه مجریه، قضائیه و مقننه و همه این ارکان باید هم همدل و همزبان برای پیشرفت، توسعه، مجد و عظمت کشور و برای رضایت مردم تلاش کنند.

شهبازی با بیان اینکه همه مسئولان در انجام وظایف با وفاق و همدلی و اتحاد رضایت مردم را کسب کنند گفت: با وجود اینکه شهرستان آبادان به منطقه آزاد اروند پیوست و طبق الزامات قانونی، اعتبارات دولتی به شهرستان تخصیص داده نمی‌شود لیکن استاندار خوزستان اعلام کرد تا زمانی که برنامه‌های منطقه عملیاتی نشده، اعتبارات دولتی را از شهرستان‌های آبادان و خرمشهر قطع نمی‌کنیم.

وی به برنامه‌های تدبیر شده در سال گذشته شهرستان آبادان اشاره کرد و گفت: از جمله برنامه‌های تدبیر شده در سال گذشته احداث جزیره تفریحی شادمانی، تثبیت فاز دو پالایشگاه آبادان، ساحل‌سازی اروند، استفاده از فرصت‌های مغفول مانده کشت میگو در چوئبده، احیای ۱۱ واحد صنعتی از ۷۴ واحد صنعتی غیرفعال و راه‌اندازی آب شیرین کن که در فصل تابستان در مدار قرار خواهد گرفت.

معاون استاندار خوزستان در ادامه یادآور شد: در بهسازی کفپوش و سنگ فرش پیاده‌روهای هسته مرکزی شهر مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند قول مساعد دادند که اجرا خواهد شد و همچنین از دیگر برنامه‌ها بهسازی بازارچه بانوان و بحث توسعه فرودگاه را خواهیم داشت.

شهبازی تصریح کرد: به جهت مشکلاتی که در شبکه ارتباطی مخابرات وجود داشت در سفر وزیر ارتباطات به استان خوزستان و شهرستان آبادان، وی قولی در راستای ترمیم مجدد شبکه‌های آسیب دیده داده و مقرر شد اداره مخابرات از محل اعتبارات خود مجدداً بازسازی و ترمیم شبکه را به انجام رساند.

فرماندار ویژه آبادان عنوان کرد: حضور در این نشست این پیام را به همه دستگاه‌های دولتی در شهرستان‌ها می‌دهد که بدون حضور و همراهی مردم هیچ کاری انجام نمی‌پذیرد و هر کاری برای مردم این سرزمین انجام می‌شود منتی بر دوش آنها نیست بلکه وظیفه‌ای است که بر عهده ما قرار دارد.

وی در پایان بیان کرد: روند توفیقمان این است که در کنار مردم و بزرگان باشیم و ما هر چه داریم از شما عزیزان داریم و برای خدمت کردن باید کمر همت را ببندیم و همواره خود را بدهکار مردم بدانیم.

 منبع: فارس