تاریخ انتشار خبر: ۷ , مهر, ۱۳۹۳ | ۰۹:۵۱:۲۳
کد مطلب : 47371

تماشای بیش از ۴ ساعت تلویزیون در روز مطلوب نیست

مدیرکل فرستنده‌های تلویزیونی و اف ام رسانه ملی گفت: تماشای چهار ساعت و نیم تلویزیون در روز مطلوب نیست و باید کاهش پیدا کند.

       
 
 

 

 

 

فرهنگ گودرزی بعد از ظهر امروز در مراسم افتتاح طرح‌های فنی صدا و سیمای مرکز زنجان با ارائه گزارشی از نحوه سازمان توسعه صدا و سیما طی سنوات گذشته گفت: سال‌های قبل یک‌هزار و ۵۰ ایستگاه رادیویی در کشور راه‌اندازی شده بود اما هم‌اکنون تعداد این ایستگاه‌ها به هفت هزار مورد افزایش یافته است.

وی با یادآوری نحوه دیجیتالی شدن فرستنده‌های صدا و سیما تصریح کرد: از سال ۸۴ این موضوع در دستور کار قرار گرفته و طی چند سال گذشته تحول بزرگی در این زمینه در کشور رخ داده است.

مدیرکل فرستنده‌های تلویزیونی و اف ام رسانه ملی با ارائه گزارشی از وضعیت استان زنجان از نظر زیر پوشش بودن عنوان کرد: شبکه اشراق از سال ۸۳ کار خود را آغاز کرده است.

این مسئول ادامه داد: در حال حاضر ۸۷ درصد از جمعیت استان زنجان زیر پوشش برنامه‌های صدا و سیما، رادیویی و اف ام قرار دارند.

گودرزی با اشاره به فعالیت‌های صورت گرفته توسط این سازمان در زمینه فرستنده‌های ای ام و برون مرزی تصریح کرد: در حال حاضر این برنامه‌ها از طریق موج کوتاه برای خارج از کشور و موج متوسط برای داخل کشور از طریق فرستنده‌های ای ام پوشش داده می‌شود.

وی با اشاره به توجه این سازمان به کیفیت، سرعت نصب، افزایش تعداد شبکه‌های رادیویی و هزینه کمتر اظهار کرد: در حال حاضر پلان فرستنده‌های اف ام برای ۲۰ فرستنده در کشور طراحی شده است که در فاز نخست آن ۱۰ برنامه‌ برای مراکز استان‌ها اجرا می‌شود.

مدیرکل فرستنده‌های تلویزیونی و اف ام رسانه ملی بر امر اعتمادسازی نیز تاکید کرد و گفت: اگر اعتماد پایین باشد کار جمعی نتیجه بخش نخواهد بود.

این مسئول ادامه داد: با وجود اعتماد و ارتباط در مراکز استان‌ها فعالیت‌ها سیر صعودی به خود گرفته و نتیجه بخش خواهد بود.

وی در ادامه گزارشی از آمار میانگین تماشای تلویزیون در کشور نیز ارائه کرد و گفت: بر اساس آمارهای منتشر شده در سال ۸۱، میانگین تماشای تلویزیون در کشور چهار تا چهار ساعت و نیم است که این امر در نگاه نخست خوب است.

مدیرکل فرستنده‌های تلویزیونی و اف ام رسانه ملی با اشاره اینکه این موضوع از نظر جامعه‌شناسی مطلوب نیست، تصریح کرد: باید این میزان تماشای تلویزیون کاهش پیدا کند.

انتهای پیام/گ