تاریخ انتشار خبر: ۷ , شهریور, ۱۳۹۳ | ۲۰:۴۵:۳۸
کد مطلب : 42150

تمایل استرالیا برای حمله هوایی به داعش

وزیر دفاع استرالیا می‌گوید که در صورت درخواست پنتاگون، جنگنده‌های این کشور در حمله به داعش با نیروی هوایی آمریکا همکاری خواهند کرد.

به گزارش عصر آبادان، به نقل از روزنامه انگلیسی گاردین، «دیوید جانستون» وزیر دفاع استرالیا امروز جمعه ضمن اعلام تمایل برای مشارکت در عملیات هوایی آمریکا علیه داعش، از آمادگی بالای نیروی هوایی استرالیا خبر داد.

بر اساس این گزارش، وزیر دفاع استرالیا گفت که دولتش تا پیش از این بر ارسال کمک‌های بشردوستانه به عراق تمرکز داشته ولی در حال حاضر با تغییر رویه در حال گفت‌وگو با طرف آمریکایی برای حمایت از شهروندان در برابر تهدید داعش است.

وی گفت که پس از انتشار صحنه‌های سر بریدن، اعدام دسته‌جمعی و تصفیه نژادی در روستاها، نیروی هوایی کشورش شروع به افزایش سطح آمادگی خود کردند.

به گفته جانسون، جنگنده‌های اف-۱۸ استرالیا در این عملیا احتمالی شرکت خواهند داشت ولی این مقام استرالیایی از اظهارنظر در خصوص محل فعلی استقرار این پرنده‌های نظامی و احتمال انتقال آنها به خاورمیانه پیش از سخنان وی، طفره رفت.

«جولی بیشاپ» وزیر خارجه استرالیا نیز پیش از این گفته بود که دولت متبوعه‌اش مترصد دریافت درخواست آمریکا برای پیوستن به تلاش‌ها در مسیر شکست دادن داعش است.

منبع: تابناک