تاریخ انتشار خبر: ۸ , شهریور, ۱۳۹۳ | ۲۰:۵۱:۲۴
کد مطلب : 42529

تمجید روحانی از فارسی حرف زدن خبرنگار چینی

به گزارش  عصر آبادان، رئیس جمهور در پاسخ به خبرنگار تلویزیون فونیکس چین مبنی بر اینکه تشکر می‌کنم به خاطر برگزاری […]

به گزارش  عصر آبادان، رئیس جمهور در پاسخ به خبرنگار تلویزیون فونیکس چین مبنی بر اینکه تشکر می‌کنم به خاطر برگزاری منظم ترین نشست خبری  که در هفت سال گذشته من دیده ام؛ شما گفتید اقتصاد بزرگترین وظیفه شما در سال جاری است. به خاطر تحریم بازهم مشکلات زیادی در تبادلات بین ایران و  چین هست. اگر ایران با ۵+۱ به توافق هسته ای نرسد و بازهم تحریم جدی شروع شود، شما نقشه دومی برای حل این مشکلات دارید؟ انتظارتان از چین چیست؟ اظهار داشت: خیلی خوب فارسی حرف می زنید. ما همین الان در شرایط تحریم هستیم ولی روابطمان با چین در حال توسعه است.

وی افزود: قرارهای ما با رئیس جمهور محترم چین در حاشیه اجلاس سازمان شانگهای در قرقیزستان و بعد هم در اجلاسی در شانگهای،‌دوبار با هم مذاکره و ملاقات کردیم. علی القاعده در سفر آتی هم دیدار با هم خواهیم داشت.

رئیس جمهور خاطر نشان کرد: در همین ماه های پیش رو و سفر رییس جمهور چین به تهران در آینده امیدواریم تمام تفاهمات ما و آنها عملیاتی و اجرایی شود. اگر ما با ۵+۱ به توافق نهایی برسیم شرایط سهل و متفاوت خواهد بود. در شرایط فعلی نیز تنها کشوری که همکاری خوبی با ایران داشته چین بوده است و با تفاهماتی که پیش رو داریم این همکاری ها توسعه پیدا خواهد کرد.

 

منبع:دانا

انتهای پیام/ ط