تاریخ انتشار خبر: ۱۷ , مهر, ۱۳۹۳ | ۱۰:۳۳:۰۷
کد مطلب : 49767

تمسخر پیشنهاد اصلاح‌طلبان درباره عبای روحانی

روزنامه شرق در مطلبی طنز با عنوان “وقتی می‌آیی قشنگ‌ترین پیرهنت‌رو تنت کن!” پیشنهاد عجیب روزنامه همفکرش را به باد انتقاد گرفته است.

پیشنهاد روزنامه اصلاح طلب ابتکار در خصوص عبای روشن برای روحانی، از سوی یکی از روزنامه های همفکر آنها مورد تمسخر قرار گرفت.

به گزارش صراط، ابتکار با اشراه به عبای روشن خاتمی که در مقطعی در دوران ریاست جمهوری به تن می کرد، پیشنهاد داده بود که حسن روحانی هم در مواقعی خاص که قرار است خبر خوب بدهد(!)، عبای روشن بپوشد.

روزنامه شرق در مطلبی طنز با عنوان “وقتی می‌آیی قشنگ‌ترین پیرهنت‌رو تنت کن!” این پیشنهاد عجیب را به باد انتقاد گرفته و نوشته است:

به نظر شما راه‌حل مسایل و مشکلات کشور چیست؟
الف- لغو تحریم‌ها
ب- روحانی عبای روشن بپوشد

ما هم با شما هم‌نظریم. اگر حسن روحانی که رییس‌جمهور مملکت است عبایش را عوض کند، مشکل حل است. شاید دارید با خودتان می‌گویید آمبولانس‌چی رد کرده و دارد کتره‌ای نسخه می‌پیچد. اما آمبولانس‌چی هرگز بدون منبع و کلمن و فلاسک موثق حرف نمی‌زند. منبع این حرف ما هم سرمقاله روزنامه ابتکار است که گفته: «آقای روحانی، بیایید عبای روشن شما را رمز میان مردم و رییس‌جمهور قرار دهیم. هروقت شما این عبا را پوشیدید مردم بدانند که خبرخوشی در راه است و گرهی از کار آنان باز شده است. عبای روشن می‌‎تواند پیام‌آور شادی برای مردم ایران باشد.»

ما هم با این نظر موافقیم. چون در خارج هم برای دادن خبر خوش از دود سفید و بابت خبر بد از دود سیاه استفاده می‌کنند. البته بد هم نیست روحانی وقتی خبر خوشی دارد علاوه‌بر عبای روشن، دود سفید هم از پاستور راه بیندازد تا مردم شاد شوند.

– به همین مناسبت پیشنهاد می‌کنیم برای حل مشکلات اقتصادی، طیب‌نیا، وزیر اقتصاد آن روبدشامبر قشنگه را بپوشد که دست‌کم اگر اقتصاد مردم درست نشد، دل مردم باز شود.

– همچنین گودرزی، وزیر ورزش، با شورت ورزشی قرمز و دوبنده آبی در جمع خبرنگاران حاضر شود، که بین هواداران استقلال و پرسپولیس تنش ایجاد نشود و فضای فوتبال به آرامش بگراید.

– وزیر کشور هم هرچی بپوشد بهش می‌آید، ما چی‌کار داریم به لباس مردم؟

– جنتی، وزیر ارشاد هم برای بازگشت به سنت و مقابله با تجدد و مدرنیته، با پوشیدن شلوار راه‌راه آبی و بالاکشیدن آن تا بالای شکم، هم باعث شود در فضای فرهنگ هنرمندان و نویسندگان با دولت احساس نزدیکی کنند، هم با پوشیدن شلوار باستانی ایرانی ما، سنت‌های ایرانی را احیا کند.

– معاون محیط‌زیست، معصومه ابتکار، حالا که مشکلات آب و هوا و جنگل‌ها و مراتع و رودخانه‌ها و دریاچه‌ها و چی‌وچی، سنگی است که دانشمندان ته چاه انداخته‌اند و کسی نمی‌تواند درش بیاورد، دست‌کم با پوشیدن لباس گل‌گلی، یاد دوران گل‌وبلبلی طبیعت ایران را گرامی بدارد.