تاریخ انتشار خبر: ۲۲ , دی, ۱۳۹۴ | ۱۵:۰۳:۵۴
کد مطلب : 104972

تنها دلیل صبوری آمریکا برای دبه نکردن رسمی زیر بتن رفت/ ایست قلب هسته ای ایران در عین مغز فعال اتاق تحریم کاخ سفید

دولت یازدهم روز گذشته در سکوت خبری و البته درست در سالروز شهادت شهید احمدی روشن از شهدای هسته ای جمهوری اسلامی ایران، قلب رآکتور استراتژیک اب سنگین اراک را از تپش انداخت.

تنها دلیل صبوری آمریکا برای دبه نکردن رسمی زیر بتن رفت/ ایست قلب هسته ای ایران در عین مغز فعال اتاق تحریم کاخ سفید

به گزارشصر آبادان به نقل از خبرنگار مرصاد، دولت یازدهم روز گذشته در سکوت خبری و البته درست در سالروز شهادت شهید احمدی روشن از شهدای هسته ای جمهوری اسلامی ایران، قلب رآکتور استراتژیک اب سنگین اراک را از تپش انداخت.

موضوعی که با یک واکنش کوتاه و مختصر دولت اینگونه وانمود شد که طبق برنامه ریزی از قبل انجام شده و مطابق با قانون انجام شده است.

این واکنش سرد و یخ دولت در حالی است که مطابق مصوبه ۱۵ دقیقه ای مجلس شورای اسلامی درباره اجازه اجرای مشروط برجام به دولت تاکید شده است که این برنامه زمان بندی اعلام شده برای اقدام ایران باید در صورت پایبندی طرف امریکایی به تعهداتش که همانا لغو تحریم ها است پیش برود.

همچنین نص صریح بند دوم نامه رهبر معظم انقلاب در اجازه مشروط برای اجرای برجام بر همین مسئله تاکید کرده است.

اما بتن ریزی در قلب استراتزیک دستاوردهای هسته ای ایران در حالی است که ایالات متحده امریکا نه تنها چندین ممنوعیت جدید از جمله قانون محدودیت ویزا را بی پروا امضا کرده است بلکه یازده تحریم جدید دیگر را در روزهای آینده رو نمایی خواهد کرد.

اقداماتی که ظریف وزیر خارجه دولت، رئیس دستگاه قضا و حتی علی لاریجانی که خود را سپر بلای برجام کرده است، صراحتا آن را نقض برجام خواندند.

بنابراین قلب رآکتور هسته ای ایران در حالی از تپش ایستاد که مغز متفکر اتاق برنامه ریزی آمریکا به ریاست جان کری وزیر خارجه این کشور کاملا در جنب و جوش است.

مناقشه امروز حمید رسایی نماینده مردم تهران در مجلس با لاریجانی رئیس قوه مقننه در این رابطه و پاسخ های رئیس مجلس از گفتگوهای ماندنی در تاریخ کشور خواهد بود.

به نظر می رسد کاخ سفید بعد از خاموشی اراک… با آرامش خاطر بیشتری به وضع تحریم های جدید علیه ایران در پوستین های جدید اقدام کند حتی اگر در اقدامی نمادین، تحریمها با مارک هسته ای بی اعتبار اعلام شود.

عبدالرضا مصری سخنگوی هیات رئیسه مجلس در همین رابطهبه خبرنگار مرصاد گفت: مشخصا اقدامات ایالات متحده در نقض برجام بوده است و این روند نیاز به واکنش مناسب ایران دارد.

وی تصریح کرد: به نظر نمی رسد با روند در پیش گرفته شده از سوی امریکا برجان راه به جایی ببرد و در هر حال باید در مقابل نیرنگ دولت آمریکا همه چیز را از دست نداد.

مصری گفت: قانون محدودیت صدور ویزا و البته تحریمهای جدیدی که تهدید به اجرا می کنند دم خروس بعد قسم حضرت عباس است.