تاریخ انتشار خبر: ۳ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۱۶:۰۲:۲۷
کد مطلب : 74921
سردار شاهوارپور در گفت و گو با عصر آبادان:

تنها راه حل مشکلات اقتصادی و مواجهه با تحریم ها ، تکیه بر توان داخل است / ظرفیت بالایی در خوزستان برای اسکان زائرین راهیان نور وجود دارد

عصر آبادان: ایران اسلامی امروز در حوزه دفاعی و سیاسی در تمام ابعاد متکی به درون است اما تنها چیزی که اکنون دشمن از آن به عنوان ابزار برای دشمنی خود استفاده می کنند موضوع اقتصاد و تحریم است چون در بحث اقتصاد خیلی کم کارشده است.

به گزارش عصر آبادان ، سردار حسن شاهوارپور فرمانده سپاه حضرت ولیعصر(عج) خوزستان در پاسخ به سوال خبرنگار عصر آبادان در خصوص نحوه مواجهه کشور با تحریم ها گفت: بدون تردید تنها راه حل مشکلات و از سر راه برداشتن دشمن در حوزه اقتصاد ، تکیه بر توان داخل است.

وی افزود: به فضل خداوند ایران اسلامی امروز در حوزه دفاعی و سیاسی در تمام ابعاد متکی به درون است اما تنها چیزی که اکنون دشمن از آن به عنوان ابزار برای دشمنی خود استفاده می کنند موضوع اقتصاد و تحریم است چون در بحث اقتصاد خیلی کم کارشده است . قبلا در سالهای دور مردم با حداقل وابستگی به خارج زندگی خود را اداره می کردند ولی متأسفانه در دوران ستمشاهی مصرف گرایی و استفاده بی رویه از واردات و ضعف صادرات وارد سیستم اقتصاد کشور شد که هنوز هم اثرات آن وجود دارد و نیاز به خانه تکانی اساسی دارد تا بتوانیم در این حوزه بی نیاز  از خارج شویم.

سردار شاهوارپور یادآور شد: لذا یکی از تأکیدات مقام معظم رهبری مدظله العالی قطع وابستگی است تا بتوانیم بدون تکیه بر توانمندی دیگران بر روی پای خود بایستیم و بعنوان یک صادرکننده باشیم زیرا فقط رسیدن به این مهم می تواند مشکل اقتصادی ما را حل کند.

فرمانده سپاه خوزستان همچنین به  آغاز دور جدید سفرهای راهیان نور به مناطق عملیاتی استان اشاره و خاطرنشان کرد: دور جدید سفرهای راهیان نور آغاز شده و کاروان های مختلف از استان های کشور و استان خوزستان به سمت مناطق عملیاتی سرازیر هستند و این نشان می دهد راهیان نور به عنوان یک امر فرهنگی در کشور نهادینه شده است.

وی افزود: در این راستا یکی از موضوعات بسیار مهم بحث امنیت جاده ای است. تدابیر خوبی هم پلیس راهور ، دوستان در هلال احمر و اورژانس ۱۱۵ و نواحی مقاومت مسیر های راهیان نور اندیشیده شده است و  جلسات مقدماتی برای خدمات دهی مطلوب به راهیان نور تشکیل شده تا ضریب امنیت  و آسایش زائران به حد مطلوب و قابل قبول برسد.

شاهوارپور همچنین گفت: موضوع دیگر این است که استان خوزستان از حیث اسکان زائران جایگاه بسیار خوبی پیدا کرده و اردوگاه های مختلف در جنوب، شمال و مرکز استان ایجاد و تجهیز شده اند ضمن اینکه مدارس، خوابگاه های مختلف دانشجویی و … که در ایام تعطیل می تواند استفاده قرار گیرند ، ظرفیت بالایی از زائران را می توانند در خود جای دهند.

فرمانده سپاه حضرت ولیعصر(عج) خوزستان در پایان اظهار داشت : برای اینکه در یادمان ها خدمات مورد نظر ارائه شود برنامه ریزی قبلی برای فراخوان خادمین صورت گرفته تا در مناطق عملیاتی حاضر شوند و به زائرین سرزمین نور خدمات رسانی کنند.