تاریخ انتشار خبر: ۲۷ , تیر, ۱۳۹۴ | ۱۸:۱۰:۵۹
کد مطلب : 99174

تنها مرکز نگهداری بیماران اعصاب و روان مسجدسلیمان نیاز به حمایت دارد+تصاویر

زندگی ماشینی امروز با سرعت فزاینده‌ای که در پیش گرفته است، علاوه بر پیشرفت‌های خیره کننده، مشکلات فراوانی را هم برای انسان‌ها ایجاد کرده است. از جمله مشکلات انسان ها در این زمینه مشکلات فراوان روحی و عاطفی است که متاثر از بحران‌های اجتماعی در زندگی اجتماعی و خانوادگی آنهاست.

به گزارش عصر آبادان به نقل از آسماری نیوز، زندگی ماشینی امروز با سرعت فزاینده‌ای که در پیش گرفته است، علاوه بر پیشرفت‌های خیره کننده، مشکلات فراوانی را هم برای انسان‌ها ایجاد کرده است. از جمله مشکلات انسان ها در این زمینه مشکلات فراوان روحی  و عاطفی است که متاثر از بحران‌های اجتماعی در زندگی اجتماعی و خانوادگی آنهاست.

فشارهای وارده به انسان‌ها در نتیجه این بحران‌ها سبب ایجاد اختلالات شدید عاطفی، عصبی، افسردگی، پرخاشگری، درون گرایی و…و به طور کلی اختلالات روانی می شود؛ به شکلی که گاه دیگر فرد قادر به زندگی کردن در محیط  خانواده و اجتماع نیست و معضلات فراوانی را برای خود و خانواده‌اش به وجود می‌آورد و در چنین شرایطی است که نیاز به مکانی برای نگهداری از این بیماران خاص ضرورتی اجتناب ناپذیر است .

مرکز نگه داری بیماران اعصاب و روان ایران مهر  تنها مرکز توانبخشی در شهرستان مسجدسلیمان است که  توسط دکتر محمدرضا نورزاده  فعالیت خود را تحت نظارت اداره بهزیستی شهرستان آغاز کرده است.

دکتر محمدرضا نورزاده در گفتگو با خبرنگار ما گفت :  در حال حاضر ۵۶بیمار در این مرکز نگهداری می شوند که ۱۸نفر آنها مسجدسلیمانی,۱۶نفر با هویت نامشخص و دیگر بیماران هم از سایر شهرستان ها هستند.

وی در رابطه با خدماتی که به بیماران ارائه می شود افزود : روزانه ۳وعده غذای گرم و دو میان وعده به این بیماران داده می شود ,داروهای مورد نیاز آنها تهیه می شود و  تحت نظر پزشک عمومی و ویزیت رایگان روانپزشک هستند.

دکتر نورزاده با اشاره به کمبوهای این مرکز نگهداری اظهار داشت : این بیماران  دفترچه بیمه ندارند و هزینه های درمانی آنها  از طریق یارانه ای که از بهزیستی دریافت می کنند تامین می شود که جوابگوی هزینه های درمانی شان  نیست و  انتظار بیشتری از مسئولین  و خیرین داریم تا از این بیماران حمایت  بیشتری داشته باشند.

وی اضافه کرد : خیرین و افرادی که قصد حمایت از این مرکز را دارند می توانند از طریق مرکز مشارکتهای بهزیستی مسجدسلیمان از این بیماران حمایت کنند.