تاریخ انتشار خبر: ۲۱ , بهمن, ۱۳۹۲ | ۲۰:۵۲:۲۴
کد مطلب : 17998
سردار شاهوار پور در گفت وگو با عصر آبادان:

تهدید آمریکایی ها ملت ما را راسخ تر می کند/ متجاوزین بدانند رزمندگان اسلام رویای تکرار والفجر۸ را دارند

فرمانده سپاه حضرت ولیعصر (عج) خوزستان در آبادان گفت: مردم همواره در ۲۲ بهمن ثابت کردند از خون شهدای شان و ارزش های آنان دفاع می کنند.تهدیداتی که دشمن می کند مردم را جری تر و راسخ تر می کند. هر زمان که آمریکایی ها یاوه گویی کردند مردم محکم تر پای آرمان های شان می ایستند و در صحنه ها پرشورتر حاضر می شوند.

سردار حسن شاهوار پور فرمانده سپاه حضرت ولیعصر (عج) خوزستان که برای شرکت درمراسم سالگرد شهدای والفجر به این منطقه سفر کرده بود در گفت و گو با خبرنگار عصر آبادان اظهار داشت: والفجر ۸  یکی از عملیات های بی نظیر و یا کم نظیر دوران دفاع مقدس بود. عبور از رودخانه توفنده و ناآرام اروند کار بسیار مشکلی بود که رزمندگان اسلام آن را در جنگ با متجاوزان شدنی کردند.

وی گفت: رودخانه در نگاه نظامی یک مانع محسوب می شود لیکن رزمندگان و جوانان غیرتمند و دلیر ایران اسلامی از آن با موفقیت عبور کردند. خط مستحکمی که نیروهای بعثی در ساحل رودخانه داشتند را شکستند و شهر بندری فاو را که تنها محل دسترسی کشور عراق به خلیج فارس بود را به تصرف در آوردند و نیروهای دشمن متجاوز را در غرب رودخانه اروند منهدم کردند.

سردار شاهوارپور افزود: این در حالی صورت گرفت که قبل از آن نیروهای عراقی ۷۵ روز پاتک زدند و با زرهی قوی به بمباران های شدید شیمیایی دست زده بودند.

فرمانده سپاه حضرت ولیعصر (عج) خوزستان تصریح کرد: آمریکایی ها و اذنابش بدانند والفجر۸ عصاره ی مقاومت ملت مسلمان ایران است و جوانان و رزمندگان اسلام آرزو دارند یک بار دیگر آن را بر سر متجاوزین فرامنطقه ای و آنهایی که با روحیه استکباری با ملت ایران حرف می زنند ، البته با قدرت،سازمان و امکانات بیشتر و بهتر پیاده کنند.

این یادگار دفاع مقدس دد ادامه با اشاره با سفر کاروان های راهیان نور خاطرنشان کرد: از ابتدای مهرماه راهیان نور دانش آموزی اجرا شده است.هم اکنون  نیز ۵۰۰ هزار نفر از دانشجویان سراسر کشور در قالب کاروان های راهیان نور در حال بازدید از مناطق عملیاتی هستند و از اسفندماه نیز کاروان های راهیان نور عمومی و مردمی به مناطق عملیاتی و زیارتگاه های دفاع مقدس اعزام خواهند شد.

سردار شاهوار پور همچنین با اشاره به راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال گفت: مردم همواره در ۲۲ بهمن ثابت کردند از خون شهدای شان و ارزش های آنان دفاع می کنند.تهدیداتی که دشمن می کند مردم را جری تر و راسخ تر می کند. هر زمان که آمریکایی ها یاوه گویی کردند مردم محکم تر پای آرمان های شان می ایستند و در صحنه ها پرشورتر حاضر می شوند.

وی یادآور شد : اکنون از این نقطه که مبارک به قدوم شهدای عزیز والفجر۸ است از مردم شریف خوزستان ، بسیجیان،خانواده های معظم شهدا و آحاد ملت دعوت می کنم فردا به امر مقام معظم رهبری لبیک بگویند و قطعاً همین گونه خواهد بود.