تاریخ انتشار خبر: ۲۸ , بهمن, ۱۳۹۳ | ۲۰:۵۹:۴۱
کد مطلب : 74227
حاشیه نویسی جلسه شورای شهر اهواز:

تهدید رئیس شورای شهر به برخورد با شهردار اهواز/انتقاد تند شهروند اهواز از ابتکار با یک دستنوشته

هفتاد و پنجمین جلسه شورای اسلامی شهر اهواز با حضور۱۵نفر از اعضای شورا ،معاونین شهردار و اصحاب رسانه برگزار گردید.

 

 

 

 

به گزارشعصر آبادان ، هفتاد و پنجمین جلسه شورای اسلامی شهر اهواز با حضور۱۵نفر از اعضای شورا ،معاونین شهردار و اصحاب رسانه  برگزار گردید.

*طبق معمول جلسه با تاخیر در حضور چهار عضو شورا و غیبت  هدایت ممبینی ، رامی علاسوند آغاز شد.

*ناطقین هفتاد و پنجمین جلسه شورا آقایان هوشنگ شیرمردی ، خورشیدی ، ناجی سواری  و خانم ها زیبا صالح پور و ابریشم کار بودند که به ایراد نطق پیش از دستور خود پرداختند.

*حضور یکی از شهروندان اهوازی با ماسک و در دست داشتن دست نوشته ای که متنی با مضمون خانم بی ابتکار تو قاتل فرزندان خوزستان هستی برای چند لحظه توجه حاضرین در صحن شورا را به خود جلب کرد که با تذکر جدی عضو هیات رئیسه بر جای خود نشست اما تا پایان جلسه ماسک را از صورت خود بر نداشت.

*جانعلی خورشیدی در نطق پیش از دستور خود در جلسه شورا با اشاره به پدیده ریزگرد ها گفت : ما تنها از آلودگی نمی نالیم نکند به روزی برسیم که نخبگان، استان خوزستان را به واسطه وقوع گردوخاک ترک کنند یا سرمایه گذاران تمایلی به بودن در استان و سرمایه گذاری برای توسعه آن نداشته باشند.

*صالح پور در خصوص وضعیت گرد و خاک های هفته های اخیر در استان گفت: اعضای شورای شهر به عنوان نماینده های مردم اهواز ، هیچ اقدامی دراین زمینه انجام نداده اند و تمامی حرف ها در حد نطق باقی مانده است.

*هوشنگ شیرمردی دیگر عضو شورای شهر اهواز با انتقاد از عملکرد برخی واحدهای شهرداری اهواز گفت: مشکل کم کاری در برخی از واحدهای شهرداری وجود دارد که در صورت رفع نشدن مشکلات،جزییات این مساله در جلسه علنی شورای شهر مطرح می شود .

*ناجی سواری نیز در این نشست با اشاره به وضعیت منطقه شش شهرداری اهواز گفت: اعضاء شواری شهر پاسخ گو باشند که چه کسانی شهردار منطقه شش اهواز را معین کردند و پس از اینکه برخی خواسته های اعضاء شورای شهر تامین نشد به مخالفت با وی ادامه دادند.

*ابریشم کار با اشاره به کنفرانس علمی پژوهشی اخیر برگزار شده توسط شهرداری اهواز گفت : بودجه قابل توجهی برای پژوهش‌های شهرداری در بودجه ۹۳ در نظر گرفته شده و بنابراین انتظار می‌رود در برگزاری این گونه همایش‌ها و کنفرانس‌ها و بررسی مقاله‌های ارسالی از اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها بهره برد. همچنین باید به بحث پژوهش و انجام تحقیقات کاربردی و دارای خروجی مناسب توجه لازم کرد.

وی ادامه داد :بهتر نبود کنفرانسی که انقدر از آن تعریف و تمجید میشود در دانشگاه چمران برگزار و از مقالات علمی و پژوهشی دانشجویان نخبه استفاده می شد نه از مقالات علمی کارکنان شهرداری،متاسفانه بارها گفته ایم در شهرداری بسیاری از پروژه ها گرفته می شوند و بنام کسی دیگر استفاده می شوند.

*نوشادی در دفاع از مجموعه شهرداری اهواز در پاسخ گفت : خانم ابریشم کار از اینکه می خواستند در آن مراسم سخنران باشند و نشد ناراحت هستند وگرنه کیفیت آن کنفرانس علمی هیچ موردی نداشت و دیگر اینکه ایشان می گویند چرا تمام بودجه و اعتبارات علمی و پژوهشی در اختیار دانشگاه شهردای که همسرشان قائم مقام آن دانشگاه است قرار نگرفته در صورتی که ما مصوبه داریم که این بودجه را در اختیار دانشگاههای دیگر نیز قرار بدهیم.

*در این حین نوشادی با تذکر جدی ریاست شورا جهت ادامه ندادن سخنان خود روبرو شد، سعادت نیا به نوشادی گفت: شما اجازه صحبت ندارید لازم نکرده برای دفاع از خود مقابله به مثل کنید شما برای شورا احترام قائل نیستید چه برسد به اعضای شورا!

*نوشادی با اعتراض گفت: اگر قرار است صحبت نکنیم پس بهتر است شورا نیاییم، وی در حالی که از در خارج می شد گفت : آقای سعادت نیا ما که بچه های شما نیستیم،شما خودتان به عنوان رئیس ادب جلسه را رعایت نمی کنید شما حق ندارید برای بنده تعیین کنید که صحبت کنم یا نکنم.

*سعادت نیا با غیض گفت: شما اجازه ندارید صحن شورا را ترک کنید این بی احترامی به شوراست اگر بروید با شهردار برخورد می کنم.

*قبل از ورود شورا به دستور کار هفتاد و پنجمین جلسه اعتراض فرمانداری اهواز به مصوبه جلسه گذشته شورا پیرامون عوارض صنعتی محدوده شهر مورد بررسی قرار گرفته و اعضا رای به اصرار دادند.

*هفت مورد از ۹ لایحه در دستور کار جلسه این هفته شورای شهر اهواز به لوایحی اختصاص داشت که با موضوع مساعدت مالی به برخی افراد و مجموعه های نیازمند کمک مالی، به شورا ارایه شده بود.

*صالح پور در این خصوص گفت : با نگاه به دستور کار جلسه امروز شورا، این سوال در ذهنم نقش بست که آیا مشکل کلانشهر اهواز مساعدت مالی به نیازمندان است؟مردم ما را با این هدف به نمایندگی خود انتخاب نکرده اند. ما در این دوره ضعیف عمل کردیم ولی تا فرصت باقیمانده است باید کاری کنیم.

*جمعی از بازاریان برای سومین هفته پیاپی وارد صحن شورا شدند تا پیگیر وعده ریاست شورا مبنی بر پیگیری و حل مشکل دست فروش ها شوند، این بازاریاناعلام کردند تا زمانی که وعده داده شده عملی نشود ما هر هفته در صحن شورا حضور می یابیم.

*هفتاد و پنجمین جلسه شورای شهر اهواز پس از دو ساعت وارد دستور کار جلسه خود شد.

*لایحه اول : دفترچه پیشنهادی ارزش منطقه ای املاک: این لایحه به جهت اینکه از سال گذشته تاکنون هیچ گونه تغییری نداشته جهت بررسی بیشتر به کمیسیون تلفیق ارجاع داده شد.

لایحه دوم:  مناسب سازی اجرای پیاده روها: پس از ارائه نظرات مخالف و موافق لایحه مذکور جهت بررسی بیشتر به کمیسیون عمران ارجاع داده شد.

از لایحه سوم تا لایحه نهم مربوط به مساعدت مالی به سه هیات فرهنگی،مذهبی و ستاد نماز جمعه عین دو و کمک به سه نفر از شهروندان بود مورد بررسی قرار گرفتند.

رهیاب