تاریخ انتشار خبر: ۲۶ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۱۰:۴۱:۱۷
کد مطلب : 89329
آنچه در نشست اصلاح‌طلبان در کهگیلویه و بویراحمد گذشت

تهدید و اولتیماتوم اصلاح‌طلبان به دولت

در نشست بزرگ اصلاح‌طلبان کهگیلویه و بویراحمد آنچه که بیش از هر چیز پررنگ بود تذکرها و حتی اولتیماتومی بود که به مسئولان استانی دادند.

در نشست بزرگ اصلاح‌طلبان کهگیلویه و بویراحمد آنچه که بیش از هر چیز پررنگ بود تذکرها و حتی اولتیماتومی بود که به مسئولان استانی دادند.

عصر جمعه نشست هماهنگی جبهه اصلاحات با حضور اصلاح‌طلبان استان کهگیلویه و بویراحمد در محل سالن ترویج کشاورزی استان برگزار شد.

در این نشست در ابتدا انتظامات نشست از ورود خبرنگاران جلوگیری کرد اما با نظر تنی چند از ریش‌سفیدان اصلاحات خبرنگاران حق حضور در این نشست را پیدا کردند.

در این نشست چهار ساعته ابتدا از هر شهرستان یک نفر به عنوان نماینده اصلاح‌طلبان دیدگاه‌ها و نظرات خود را مطرح کردند و در این میان یک نفر به عنوان نماینده دانشجویان و یک نفر هم از جامعه زنان اصلاح‌طلب به ارائه دیدگاه‌های خود به نمایندگی از اقشار پرداختند.

در انتهای برنامه نیز سید باقر موسوی جهان‌آباد نماینده ادوار پنجم و ششم مجلس از حوزه بویراحمد و دنا به ایراد سخن پرداخت.

گردیان جعفری اولین سخنران این جلسه بود که به تشریح شاخصه‌های اصلاح‌طلبی پرداخت.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب که به نمایندگی از اصلاح‌طلبان کهگیلویه سخن می‌گفت در مهم‌ترین بخش از اظهارات خود گفت: نباید اجازه دهیم این نردبانی که با تشکیل دولت تدبیر و امید ایجاد کرده‌ایم با بی‌تدبیری فرمانداران، بخشداران و استانداران فرو بریزد.

در ادامه فرزاد باقرزاده به نمایندگی از اصلاح‌طلبان چرام اظهار کرد: هر دولتی نقطه ضعف و قوتی دارد و نقطه ضعف این دولت هم عدم توجه به موضوعاتی است که برای ما اصلاح‌طلبان مهم است.

وی با تفاوت قائل شدن میان اصلاح‌طلبان اصلی و بدلی، بیان کرد: باید اصلاح‌طلبان واقعی اختلافات را کنار بگذارند تا در انتخابات مجلس بتوانیم حضور پررنگی داشته باشیم.

باقرزاده از به حاشیه رفتن اصلاح‌طلبان واقعی در استان کهگیلویه و بویراحمد توسط مسئولان اظهار نگرانی کرد.

وی عملکرد مسئولان استانی را ضعیف دانست و گفت: مسئولان استان اکنون تنها از گروه‌های آفتاب‌گردان استفاده می‌کنند.

در ادامه نعمت‌الله خسروی از اصلاح‌طلبان شهرستان لنده نیز با بیان اینکه از سیاست‌های دولت تدبیر و امید به خصوص در استان جداً گلایه دارم، بیان داشت: این مسئولان هیچ‌گونه توجه جدی به ساختارهای سیاسی، اداری و عمرانی ندارند.

باقرزاده با بیان اینکه مهم‌ترین سد در برابر اصلاح‌طلبان، مجلس کنونی است از حضار پرسید که به نظر شما آیا مدیران استان می‌توانند در انتخابات مطالبات اصلاح‌طلبان را پاسخگو باشند.

وی متذکر شد: متأسفانه مسئولان استان ما گوششان در دست نمایندگان فعلی مجلس است.

نماینده اصلاح‌طلبان بهمئی فردی به نام خردمند بود که اظهار کرد: دولت تدبیر بداند که لازمه تدبیر تغییر است.

وی گفت: برخی از مسئولان کنونی استان در میان اصلاح‌طلبان نفاق انداختند آن‌جا که صحبت از انتخاب فرمانداران بود.

خردمند یادآور شد: مسئولان ما قومی و قبیله‌ای کار می‌کنند چرا نباید از میان ۵۰ هزار نفر مردم فهیم بهمئی یک نفر در مدیریت‌های استانی وجود داشته باشد.

محبوبه آذرگشسب نیز به نمایندگی از زنان اصلاح‌طلب از روی متن مطالبی را خواند که بیشتر موضوعات کشوری بود، اما در بخشی از همین خطابه، دلیل شکست اصلاح‌طلبان را خطاهای فاحش آنها دانست.

وی خواهان محوریت برخی افراد در کشور و استان برای هماهنگی میان اصلاح‌طلبان بود.

اما داغ‌ترین بخش از سخنرانی‌ها مربوط به نماینده اصلاح‌طلبان شهرستان دنا بود که گفت: باید دید که در ارتباط دوسویه میان اصلاح‌طلبان و دولت چه اقدامی برای اصلاح‌طلبان از سوی دولت شد.

رضایی گفت: اکثریت رأی روحانی در استان مربوط به اصلاح‌طلبان بود و جلسه امروز پیامی برای مسئولان استانی بود که باید احترام این قشر را داشته باشند.

اما اولتیماتوم این جلسه را به مسئولان جوانی به نام مقداد عزیزی نماینده دانشجویان اصلاح‌طلب به مسئولان استانی داد.

وی گفت: اگر مسئولان استانی در رویه خود مبنی بر استفاده از اصلاح‌طلبان تغییر ایجاد نکنند در سفر رئیس‌جمهور به استان واکنش نشان خواهند داد.

عزیزی عنوان داشت: دولت تدبیر چندان توجهی به جوانان نشان نداده است و مسئولان استانی برای خود بقالی و دکان سیاسی راه انداختند.

دبیر حزب منحله مشارکت در استان کهگیلویه و بویراحمد نیز آخرین سخنران بود که به بیان دیدگاه‌های خود پرداخت.

سید رضا عسکری به بیان انتظارات از استاندار پرداخت و بیان داشت: ۱۲ جلسه مفصل تاکنون با استاندار برگزار کرده‌ایم و ارزیابی ما این است که در زمینه کارکرد عمرانی به تلاش بیشتری در استان نیاز است.

وی در پایان دخالت نمایندگان در کار مسئولان را موجب به انحراف کشانده شدن کارها دانست.

منبع: فارس