تاریخ انتشار خبر: ۱۲ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۱۲:۵۹:۳۵
کد مطلب : 75527

تهدید پلیس آمریکا به تزریق هروئین

رسانه‌ها از تهدید نیروهای پلیس به تزریق اجباری هروئین در مرکز مخفی بازداشت و بازجویی مظنونان واقع در یک مجتمع مسکونی شهر شیکاگوی آمریکا موسوم به «میدان هومان» خبر دادند.

رسانه‌ها از تهدید نیروهای پلیس به تزریق اجباری هروئین در مرکز مخفی بازداشت و بازجویی مظنونان واقع در یک مجتمع مسکونی شهر شیکاگوی آمریکا موسوم به «میدان هومان» خبر دادند.

به دنبال انتشار خبر وجود مرکزی مخفی در شیکاگو برای بازداشت و بازجویی مظنونان تروریستی، جزئیات بیشتری از اقدامات غیرقانونی در این مرکز منتشر شده است.

چندی پیش بود که روزنامه گاردین در گزارشی افشا کرد که پلیس شیکاگو از یک ساختمان برای بازداشت و شکنجه مظنونان تروریستی استفاده می‌کرد. بنا بر این گزارش، در این مرکز مخفی موسوم به میدان هومان، افراد برای ساعت‌ها بازداشت شده و مورد آزار قرار می‌گرفتند.

به دنبال انتشار این خبر حدود ۲۰۰ نفر از معترضان آمریکایی در شیکاگو تظاهرات کردند و خواستار تحقیق در خصوص این شکنجه‌گاه که بیشتر در آن اقلیت‌ها و سیاهپوستان مورد اذیت قرار گرفتند، شدند.

به نوشته پایگاه خبری اسپوتنیک، حالا جزئیات بیشتری درباره آنچه در این مرکز مخفی می‌گذشته، منتشر شده است. «خوزه گونزالز» ۲۷ ساله خبر داد که او پس از آنکه هویتش با فرد دیگری اشتباه گرفته شد و به اتهام قاچاق مواد مخدر به «میدان هومان» منتقل شد با بدرفتاری شدید نیروهای پلیس قرار گرفت.

این آمریکایی همچنین گفته است که نیروهای پلیس او را تهدید کرده بودند به اجبار هروئین به وی تزریق خواهند کرد. گونزالز در حالی که بارها خواستار وکیل شده بود اما هرگز به وی اجازه این کار داده نشد و در عوض به وی گفته بودند به او هروئین تزریق می‌کنند تا او به کارهای نکرده اعتراف کند.

این خبر در حالی منتشر شده که پیشتر خبرهای از مرگ «جان هوبارد» ۴۴ ساله در دوم فوریه سال ۲۰۱۳ بر اثر آنچه «استفاده بیش از حد از هروئین» در بازداشتگاه پلیس شهر شیکاگو اعلام شد، اکنون توجهات را به خود جلب کرده است.

منبع: فارس