تاریخ انتشار خبر: ۵ , مرداد, ۱۳۹۵ | ۱۳:۱۵:۳۰
کد مطلب : 121210
نماینده مردم آبادان :

توجه مناطق آزاد به رفاه مردم منطقه ضروری است/کسانی که در آبادان و خرمشهر سرمایه گذاری نکنند افسوس خواهند خورد/بازارهای آبادان پر از جنس خواهد شد

غلامرضا شرفی اظهار داشت:آبادان و خرمشهر روزهای سختی را گذرانده است و امروز شدیداً نیاز دارد تا از تمام ظرفیت‌های منطقه آزاد بهره‌مند شود تا بخشی از عقب‌ماندگی‌ها جبران شود.

غلامرضا شرفی نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با رهیاب در خصوص مناطق آزاد اظهار داشت:مناطق آزاد تابع سیاست‌های بین‌المللی درآمدزایی است این مناطق می‌توانند موردحمایت دولت مرکزی باشند اما تابع سیاست‌های دولت مرکزی نمی‌توانند باشند.
وی ادامه داد:دولت نمی‌تواند قوانین مناطق آزاد را بر اساس دیدگاه خودش محدود کند چراکه اگر دخالت کند دیگر با بازار عادی کشور فرقی نمی‌کند.
شرفی خاطرنشان ساخت:مناطق آزاد برای رونق کار و اشتغال بناشده‌اند و لازمه آن این است که بازرگانی به‌راحتی و آسانی صورت بگیرد اگر صادرات در این مناطق کمتر از واردات است تقصیر مناطق آزاد نیست بلکه به سیاست‌های اقتصادی و کلان دولت برمی‌گردد که چقدر زمینه را برای صادرات کالاهای ملی فراهم کرده است.
وی با بیان اینکه توجه مناطق آزاد به رفاه مردم منطقه ضروری است ادامه داد:مناطق آزاد باید بستری را برای ایجاد رفاه در بین مردم منطقه ایجاد کنند و تسهیلات ویژه‌ای را برای مردم عادی که در محدوده مناطق آزاد زندگی می‌کنند در نظر بگیرند.
نماینده آبادان گفت:صدور کارت‌های شهروندی برای مردم منطقه که آنها شامل برخی معافیت‌های مالیاتی و گمرکی می‌کنند می‌تواند اقدام خوبی باشد تا تبعات ناشی از گرانی که لاجرم پیش می‌آید را به‌گونه‌ای درمان کنند.
وی افزود:یکی از سیاست‌های مناطق آزاد، فراوانی جنس در بازار است بنابراین گمرک باید از شکل سنتی خود خارج شود.
شرفی اظهار داشت:ما نمایندگان آبادان تمام توان خود را گذاشتیم تا گیت‌های ورودی گمرک مستقر و ممنوعیت‌های گمرکی برداشته شود و این اتفاق به‌صورت موقت افتاد و به‌زودی به‌صورت دائم خواهد شد از این به بعد شاهد فراوانی جنس در بازار آبادان خواهیم بود.
وی ادامه داد:آبادان و خرمشهر روزهای سختی را گذرانده است و امروز شدیداً نیاز دارد تا از تمام ظرفیت‌های منطقه آزاد بهره‌مند شود تا بخشی از عقب‌ماندگی‌هایشان جبران شود.
نماینده آبادان تأکید کرد:آبادان و خرمشهر در آینده نزدیک نقطه اتکای اقتصادی در منطقه خواهد بود  هر کس فرصت منطقه آزاد آبادان و خرمشهر را امروز مغتنم نشمارد فردا پشیمان می‌شود  و افسوس خواهد خورد سرمایه‌گذاران فرصت سرمایه‌گذاری در منطقه آزاد آبادان و خرمشهر را از دست ندهند.