تاریخ انتشار خبر: ۸ , مهر, ۱۳۹۳ | ۱۸:۳۳:۱۷
کد مطلب : 47707

توجیه اهانت دیوید کامرون با دمپایی!

روزنامه اصلاح طلب آرمان در توجیه اقدام غیرعرف و بی احترامی دیوید کامرون در دیدار با روحانی در گزارشی با عنوان “پا‌روی‌پا انداختن زشت‌تر است یا دمپایی پوشیدن!” تلاش کرد تا بی احترامی چند مقام خارجی به احمدی نژاد را یادآوری کند و از این طریق اقدام دیوید کامرون را کوچک و کم اهمیت جلوه دهد!

 

این روزنامه نوشت: کسانی که هر اتفاق مثبت در سیاست خارجی دولت روحانی را با تخریب‌هایشان منتشر می‌کنند، در آخرین حرکت خود تلاش کردند پا روی پا گذاشتن دیوید کامرون در دیدار با دکتر روحانی را حرکتی غیردیپلماتیک نشان دهند که البته در زشتی حرکت نخست‌وزیر انگلیس بحثی نیست، اما همین تخریبگران فراموش کرده‌اند که رئیس‌جمهور مورد حمایت آنها مقابل سفیر سوِئد (نه حتی مقامات ارشد آنها) و در تهران (نه حتی در استکهلم) چگونه برخورد کرد. سفیر سوئد در تهران در دیدار با احمدی‌نژاد با وجود قرار داشتن در سطح پایین‌تر از نظر جایگاه، هم‌عرض رئیس‌جمهور ایران نشست، این درحالی است که بر اساس عرف دیپلماتیک تنها مقاماتی که در یک جایگاه هستند، می‌توانند کنار هم بنشینند و درصورتی که مقامی در رده پایین‌تری باشد باید قائم به مقام ارشدتر بنشیند. همین سفیر سوئد در دیدار با احمدی‌نژاد و در نهاد ریاست‌جمهوری ایران به‌راحتی پای خود را روی پای خود انداخته و همان‌گونه که در عکس‌های منتشرشده هم مشخص است، پای او تا نزدیکی پای احمدی‌نژاد هم آمده است. هرچند گفته شد احمدی‌نژاد هم در پاسخ به او همین اقدام را انجام داد اما شأن رئیس‌جمهور ایران کجا و سفیر سوئد کجا که بخواهد اینگونه تلافی کند!

به نوشته ان روزنامه، “امیر قطر هم در تهران اقدامی انجام داد که همان زمان هم انتقادهای گسترده را متوجه احمدی‌نژاد کرد. وی علاوه بر اینکه با دمپایی به دیدار احمدی‌نژاد رفته بود، پایش را روی پای دیگرش انداخته بود و در همه دقایقی که عکاسان داخل اتاق دیدارهای رئیس‌جمهوری ایران بودند یک‌بار هم به احمدی‌نژاد نگاه نکرد و جالب اینکه همین امیر قطر چند روز بعد به آمریکا رفت و در دیدار با باراک اوباما نه‌تنها با دمپایی حاضر نشد بلکه کت و شلوار به تن کرد.”

  1. ناشناس می‌گه:

    همیشه و در هر زمان احمق هایی وجود دارند که نادانی آنها باعث تخریب دولتها می شود احمدی نژاد رئیس جمهور ایران بود و روحانی رئیس جمهور ایران است اگر به هر کدام از آنها توهین بشه نباید باعث خوشحالی ما بشه