تاریخ انتشار خبر: ۱۰ , خرداد, ۱۳۹۴ | ۱۷:۴۳:۲۳
کد مطلب : 92851
مدیر گروه بهداشت محیط دانشکده علوم پزشکی آبادان خبر داد

توزیع ۴۰ هزار استیکر ممنوعیت استعمال دخانیات در جنوب خوزستان

مدیر گروه بهداشت محیط دانشکده علوم پزشکی آبادان از توزیع ۴۰ هزار استیکر ممنوعیت استعمال دخانیات به مناسبت هفته بدون دخانیات در حوزه فعالیت این دانشکده خبر داد.

جعفر ربیحاوی اظهار کرد: هفته ملی بدون دخانیات همه ساله از چهارم تا ۱۰ خردادماه جاری برگزار می‌شود و این هفته امسال با شعار «زندگی بدون دخانیات حقی برای همه» برگزار شد.

وی در همین خصوص افزود: با توجه به مطالعات انجام‌شده بیش از ۲۰ درصد جمعیت ۷ میلیاردی جهان مواد دخانی مصرف می‌کنند که ۲۰درصد این جمعیت را زنان تشکیل می‌دهند.

مدیر گروه بهداشت محیط دانشکده علوم پزشکی آبادان در ادامه با اشاره به اینکه تبلیغات صنایع دخانی در حال حاضر نوجوانان، جوانان و زنان را به‌عنوان گروه هدف نشانه رفته‌اند و سعی در جذب آنها به مصرف مواد دخانی با انجام تبلیغات گسترده و فریبنده دارند گفت: حساس‌ترین سنین گرایش به مصرف ۱۰ تا ۱۹ساله است و نقش حیاتی و برجسته خانواده به‌عنوان مهم‌ترین و اصیل‌ترین نهاد تشکیل جوامع انسانی در این میان بسیار حائز اهمیت است.

ربیحاوی خاطرنشان کرد: با توجه به تحقیقات به‌عمل آمده چنانچه جوانی تا سن ۲۶ سالگی آغاز به استعمال دخانیات نکند به‌طور قطع هرگز به دخانیات تمایل نخواهد داشت.

وی هدف از برگزاری هفته بدون دخانیات را تشدید فعالیت‌‎های اجرایی موجود و همچنین گسترش سطح تبلیغ و اطلاع‌رسانی عمومی به منظور ارتقای سطح فرهنگ افراد عموم جامعه بیان کرد و مهم‌ترین عامل در کنترل مصرف مواد دخانی را همراهی آگاهانه افراد اعلام کرد.

ربیحاوی از فعالیت‌های اجرایی انجام شده در محدوده فعالیت دانشکده علوم پزشکی آبادان در هفته ملی بدون دخانیات و با همکاری مجموعه‌هایی همچون فرمانداری، دادستانی، نیروی انتظامی و شهرداری گفت و افزود: انجام ۲۸ مورد گشت مشترک و پلمب ۶۳ واحد متخلف از جمله این اقدامات بودند.

مدیر گروه بهداشت محیط دانشکده علوم پزشکی آبادان در ادامه افزود: ضبط و انهدام بیش از یکهزار و ۳۵۰ کوزه قلیان که ۳۰۴ کوزه آن از پارک‌ها و میادین جمع‌آوری و همچنین توزیع بیش از ۴۰هزار استیکر ممنوعیت استعمال دخانیات بین ادارات و صنوف مختلف نیز در همین هفته اجرایی شد.

منبع: فارس