تاریخ انتشار خبر: ۱۲ , خرداد, ۱۳۹۴ | ۲۰:۳۱:۰۷
کد مطلب : 93318
معاون فرهنگی سازمان منطقه آزاد اروند:

توسعه اقتصادی منطقه آزاد اروند در گرو رشد نیروی انسانی است

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند، توسعه و رشد اقتصادی این منطقه را در گرو تقویت و رشد نیروی انسانی از طریق آموزش‌های آکادمیک دانست.

خبرگزاری فارس: توسعه اقتصادی منطقه آزاد اروند در گرو رشد نیروی انسانی است

سید مرتضی نعمت‌زاده  با اشاره به نشست مشترک مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند با روسای دانشگاه‌های علوم و فنون دریایی خرمشهر و شهید چمران اهواز و برخی دیگر از معاونان این دو دانشگاه، اظهار کرد: در این نشست بر ضرورت گسترش همکاری‌ها در راستای انجام فعالیت‌های پژوهشی، آموزشی و تربیتی کارشناسان و نیروهای انسانی ماهر در جهت افزایش بهره وری در بخش‌های مختلف صنعت، تجارت و گردشگری تاکید شد.

وی افزود: به منظور توسعه فعالیت‌ها و ایجاد رقابت میان شرکت‌های فعال در منطقه آزاد اروند، استفاده از روش‌های نوین آموزشی می‌تواند فرصت مناسبی را در اختیار صاحبان سرمایه و صنعتگران قرار دهد.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند از ارتقای محصولات تولیدی در جهت تطابق با بازار رقابتی دنیا و کسب سهم عظیمی از این بازار، به عنوان مزایای استفاده از روش‌های نوین آموزشی عنوان کرد و گفت: آموزش نیروهای انسانی و انجام پژوهش‌های علمی و اجتماعی می‌تواند مسیر توسعه و پیشرفت در منطقه را هموار کند.

نعمت‌زاده تصریح کرد: در این راستا کمیته‌ای زیر نظر مدیرعامل سازمان و با نظارت روسای دانشگاه‌های علوم و فنون دریایی خرمشهر و شهید چمران اهواز تشکیل شد.

وی در ادامه گفت: همچنین در چارچوب تقویت نظام آموزشی در منطقه، موضوع  فراهم سازی شرایط تاسیس دانشگاه هنر در استان خوزستان مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

نعمت‌زاده افزود: راه اندازی دانشکده هنر در منطقه به ویژه آبادان، با توجه به ظرفیت‌های هنری موجود در حوزه‌های مختلف هنری می‌تواند عرصه تازه‌ای را در جهت توسعه و رشد فرهنگی، هنری و اجتماعی در جامعه اروند ایجاد کند.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه  آزاد اروند اظهار کرد: در این نشست موضوع تقویت و حمایت از طرح‌های تحقیقاتی و پژوهشی، در راستای تقویت ساختاری و علمی مشارکت بخش خصوصی به منظور ایجاد ارتباط و حلقه وصل میان صنعت و دانشگاه در قالب تشکیل بنگاه‌های پژوهشی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

نعمت‌زاده تصریح کرد: برای دستیابی به این مهم از اعضای کمیته پژوهشی و آموزشی خواسته شد تا در راستای عملی کردن این موضوع اقدامات لازم را انجام دهند.

به گفته وی، لزوم راه اندازی دفتر همکاری‌های مشترک میان سازمان منطقه آزاد اروند و دانشگاه‌ها مورد تاکید حاضران در این نشست بود.

 منبع: فارس