تاریخ انتشار خبر: ۲۱ , فروردین, ۱۳۹۳ | ۲۲:۵۷:۲۵
کد مطلب : 24586

توصیه‌های لازم در مورد ثبت‌نام یارانه

رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه گفت: ثبت‌نام یارانه از طریق سایت اینترنتی www.refahi.ir انجام می‌شود، لذا یکی از رایج‌ترین روش‌های کلاه‌برداری در این حوزه، راه‌اندازی سایت‌های جعلی با ظاهری مشابه است.

به گزارش عصر آبادان – اسدالله زحمتکش امروز در کرمانشاه اظهار داشت: با توجه به این که ثبت‌نام از متقاضیان دریافت یارانه هم‌زمان در سراسر کشور و تنها از طریق سایت اینترنتی www.refahi.ir انجام می‌شود، لذا یکی از رایج‌ترین روش‌های کلاه‌برداری در این حوزه، فیشینگ یا همان راه‌اندازی سایت‌های جعلی با ظاهری مشابه است.

زحمتکش ادامه داد: در زمان ثبت‌نام نیاز به خرید هیچ‌گونه برگه و یا فرم از دکه‌ها و مغازه‌ها و یا پرداخت هرگونه وجهی به سایت مذکور از طریق اینترنت نیست.

به گفته وی، از کپی کردن و رفتن به لینک‌هایی که در سایت‌های مختلف ارائه شده باید خودداری شود و اگر امکان ثبت‌نام برای فردی وجود ندارد، به مکان‎های مجاز همانند پست بانک‎ها و یا کافی‎نت‎هایی که دارای مجوز و در نظارت پلیس فتا است، مراجعه شود.

رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه گفت: بهترین منبع اطلاع‌رسانی، رسانه‌های رسمی کشور هستند و مردم هرگونه موارد مشکوک را از طریق سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir و تلفن ۲۱۸۲۴۲۹ اداره اجتماعی و الکترونیک پلیس فتا اعلام کنند.

منبع: فارس