تاریخ انتشار خبر: ۱۴ , مرداد, ۱۳۹۳ | ۱۱:۵۶:۵۹
کد مطلب : 37618

توضیحات مدیرمسئول «تابناک» درباره مسدود شدن

وی درباره علت فیلترینگ سایت خبری تابناک گفت: براساس اطلاعات واصله این سایت گویا با شکایتی که پیرو درج انتقاد یکی از مراجعه کنندگان به پلیس فتا و دادسرای جرایم رایانه‌ای داشته است و دستور آقای گودرزی سرپرست دادسرای جرائم رایانه‌ای مسدود شده بود.

به گزارش عصر آبادان،  محمدصادق عرب درباره علت فیلترینگ سایت خبری تابناک گفت: براساس اطلاعات واصله این سایت گویا با شکایتی که پیرو درج انتقاد یکی از مراجعه کنندگان به پلیس فتا و دادسرای جرایم رایانه‌ای داشته است و دستور آقای گودرزی سرپرست دادسرای جرائم رایانه‌ای مسدود شده بود.

وی یادآور شد: رسیدگی به شکایات علیه رسانه ها در صلاحیت دادسرای فرهنگ و رسانه و دادگاه مطبوعات است و صدور دستور قضایی از جانب دادسرای رسیدگی به جرایم رایانه‌ای باعث تعجب است که البته این مطلب در مواجهه حضوری با آقای گودرزی به ایشان گوشزد شده بود اما متاسفانه مورد توجه قرار نگرفت.

عرب درباره اتفاقاتی که پس از انسداد «تابناک» رخ داد، تصریح نمود: پس از وقوع این اتفاق غیرمنتظره، از طریق دادسرای رسانه پیگیر ماجرا شدیم که در نهایت دریافتیم روالی خلاف روال معمول در چنین مواردی طی شده و خوشبختانه در ادامه نیز با درایت جناب آقای جعفری دولت آبادی دادستان محترم تهران و همچنین دقت نظر جناب آقای قطبی، شاهد بازگشت به شرایط طبیعی بودیم که از این جهت از مسئولان محترم دستگاه قضایی تشکر می‌کنیم.

مدیرمسئول «تابناک» افزود: انتظار این بود که نهادهای مسئول و مشخصاً پلیس فتا با سعه صدر بیشتر نسبت به انتقادات واکنش نشان می‌دادند و شاهد این اتفاق غیرمنتظره درباره پربیننده‌ترین وب سایت خبری فارسی زبان کشور که از قضا جزو جریان انقلابی کشور محسوب می‌شود و همواره مدافع منافع ملی کشور در پیچ‌های تند بوده، نمی‌بودیم.

وی در پایان تاکید کرد: مسئولان سایت تابناک در عین حفظ حقوق این سایت خبری همواره تلاش داشته اند تا با نهادهای انتظامی و پلیس و دستگاه قضایی کشور تعامل سازنده داشته باشند و در این موضوع هم تلاش خواهند کرد.

انتهای پیام/