تاریخ انتشار خبر: ۱۸ , مرداد, ۱۳۹۳ | ۰۸:۳۹:۵۷
کد مطلب : 37945
هیچ اصلاحیه ای به دست ما نرسیده

توضیحات میلی‌منفرد درباره دانشگاه احمدی‌نژاد

از نظر وزارت علوم دانشگاه ایرانیان مجوز فعالیت ندارد و برای فعالیت مجددش باید طبق روال طبیعی درخواست مجدد کند تا در صورت داشتن شرایط و امکانات لازم، درخواست مذکور مورد بررسی قرار گیرد.

معاون آموزشی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری درباره برنامه های وزارت متبوع جهت کیفی‌سازی آموزش عالی، ساماندهی موسسات و دانشگاه‌های غیرانتاعی و پردیس‌های دانشگاهی و لغو مجوز دانشگاه ایرانیان (دانشگاه منسوب احمدی‌نژاد) توضیحاتی داد.

دکتر جعفر میلی منفرد ضمن تبریک روز خبرنگار، درباره دانشگاه ایرانیان گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی در جلسه‌ای، مصوبه قبلی خود درباره دانشگاه ایرانیان را بلااثر کرد براین اساس نیز مجوز این دانشگاه کان لم یکن است.

او گفت: از نظر وزارت علوم دانشگاه ایرانیان مجوز فعالیت ندارد و برای فعالیت مجددش باید طبق روال طبیعی درخواست مجدد کند تا در صورت داشتن شرایط و امکانات لازم، درخواست مذکور مورد بررسی قرار گیرد.

میلی منفرد در عین حال درباره اظهارات اخیر رییس کمیسیون آموزش که ابلاغ را اشتباه خوانده بود، تاکید کرد: تاکنون اصلاحیه درباره ابلاغیه دانشگاه ایرانیان ارایه نشده است.

معاون وزیر علوم با اشاره به توسعه کمی دانشگاه‌های غیرانتفاعی طی هشت سال گذشته، عنوان کرد: در سال ۱۳۸۴ شمار دانشگاه های غیرانتفاعی در کشور بیش از ۵۰ دانشگاه و موسسه بود که این رقم در حال حاضر به ۳۵۰ دانشگاه و موسسه رسیده است.

معاون آموزشی وزارت علوم با تاکید بر اینکه ساماندهی موسسات غیرانتفاعی در دستور کار وزارت علوم قرار دارد گفت: در این راستا کمیته‌ای با حضور نمایندگان دانشگاه غیرانتفاعی تشکیل شده است و طی برنامه‌ای دانشگاه‌ها و موسسات غیرانتفاعی در پنج یا شش گروه تقسیم بندی و همچنین براساس پتانسیل و ظرفیت‌ها، ماموریت‌گرا می‌شوند.

میلی منفرد با تاکید بر اینکه مجوز جدیدی طی یکسال گذشته برای دانشگاه غیرانتفاعی صادر نخواهد شد همچنین گفت: طی یک سال گذشته علاوه بر برنامه ریزی جهت استفاده بیشتر از ظرفیت دانشگاه غیرانتفاعی، تعدادی از موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی که از شرایط و کیفیت لازم برخوردار بودند به دانشگاه ارتقا یافتند.

میلی منفرد با اشاره به ورود وزارت علوم به نحوه پذیرش دانشجو در پردیس‌های دانشگاهی گفت: با توجه به اینکه پردیس‌های دانشگاهی بیشتر در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری پذیرش دانشجو دارند با تصویب وزارت علوم پذیرش دانشجو در پردیس‌ها از این پس از طریق آزمون سازمان سنجش صورت می‌گیرد.

به گفته منفرد همچنین در دوره‌های مجازی نیز پذیرش دانشجو منوط به برگزاری آزمون سازمان سنجش شد.

منبع: ایسنا