تاریخ انتشار خبر: ۴ , خرداد, ۱۳۹۴ | ۱۴:۳۸:۱۰
کد مطلب : 91666

توقف استخراج نفت در هورالعظیم رسما تکذیب شد/عالی پور:شرکت یاران شمال به کار خود ادامه می دهد

در حالی که طی روزهای گذشته خبر توقف استخراج نفت در هورالعظیم به دستور استاندار خوزستان با آب و تاب بسیاری در رسانه های محلی منتشر شد بیژن عالی پور مقام ارشد نفتی جنوب این مساله را رسما تکذیب کرد.

به گزارش عصر آبادان به نقل از رهیاب،در حالی که طی روزهای گذشته خبر توقف استخراج نفت در هورالعظیم به دستور استاندار خوزستان با آب و تاب بسیاری در رسانه های محلی منتشر شد بیژن عالی پور مقام ارشد نفتی جنوب این مساله را رسما تکذیب کرد.

عالی پور در گفتگو با اهواز نوین اظهار داشت:آقای استاندار نیز این مساله را تکذیب کرده است ،آقای لاهیجان زاده (مدیرکل سازمان حفاظت محیط زیست خوزستان)نیز چنین نظری ندارند.

وی همچنین به پلمپ نشدن ماشین آلات پیمانکار پروژه اشاره و بر ادامه فعالیت آن تاکید کرد و گفت: شرکت یاران شمال با رعایت مسائل زیست محیطی کار خود را انجام می دهد.

عالی پور سرکشی مدیرعامل شرکت ملی نفت از چاه های نفت هورالعظیم را ثمره جلسه مشترک در استانداری برای حل مساله به وجود آمده دانست و تصریح کرد: بنابر  نتایج حاصله در این جلسه مدیر عامل شرکت نفت به منطقه مذکور رفت تا تمام مسائل زیست محیطی را بررسی کند که هم نفت استخراج شود و هم محیط زیست تالاب هورالعظیم حفظ شود.