تاریخ انتشار خبر: ۲۳ , خرداد, ۱۳۹۵ | ۰۱:۵۹:۴۳
کد مطلب : 114268
مسابقات یورو 2016؛

توقف انگلیس برابر روسیه در دقیقه ۹۲/ تداوم ناکامی سه‌شیرها در اولین دیدار +فیلم و عکس

تیم ملی انگلیس در اولین دیدار خود در یورو ۲۰۱۶ برابر روسیه متوقف شد تا سنت نبردن در اولین بازی های جام ملتهای اروپا برای سه شیرها حفظ شود.

تیم‌های ملی فوتبال انگلیس و روسیه از ساعت ۲۳ و ۳۰ دقیقه شب گذشته در ورزشگاه ولودروم مارسی از گروه دوم برابر هم قرارگرفتند و در پایان به تساوی ۱-۱ رضایت دادند. (فیلم خلاصه و گلهای این دیدار را اینجا ببینید)

دو تیم در حالی در اولین دیدار خود در این جام به میدان رفتند که همه از سه شیرها به عناون یکی از مدعیان جدی قهرمانی یاد کرده بودند ولی آنها در نیمه نخست فاصله زیادی با انگلیس مدعی داشتند تا نیمه نخست بازی انگلیس با روسیه بدون رد و بدل شدن گلی به پایان رسید.

انگلیس که بازی را به مراتب هجومی‌تر از رقیب خود آغاز کرد و میل به مراتب بیشتری برای گلزنی نشان داد، با وجود همه حملات و موقعیت‌های گلزنی که در ۴۵ دقیقه نخست داشت، این نیمه را بدون گل به پایان رساند.

بازی در نیمه دوم شروع نسبتاً سردی داشت و از سرعت آن کاسته شد. با این حال باز هم این انگلیسی‌ها بودند که میل بیشتری برای گلزنی نشان دادند و از اواسط این نیمه خطرهای جدی‌شان روی دروازه تزار‌ها آغاز شد که اولین آن موقعیتی بود که آدام لالانا در دقیقه ۷۰ در ریباند شوتی که وین رونی شلیک کرد و آکنفیف، دروازه‌بان روس‌‌ها آن را مهار کرد از دست داد.

سه دقیقه بعد اما سه شیر مزد بازی برتر و حملات بیشترش را گرفت و به گل رسید. این گل را اریک دایر، هافبک تیم فوتبال تاتنهام با یک ضربه آزاد مستقیم به ثمر رساند

در حالی که به نظر می‌رسید شاگردان روی هاجسون اولین دیدار خود را در یورو ۲۰۱۶ با پیروزی جشن خواهند گرفت اما واسیلی بروزوتسکی در دقیقه ۹۲ و با یک ضربه سر کار را برای روسیه به تساوی کشاند تا انگلیس سه امتیاز این بازی را از دست بدهد.

در این دیدار که ۶۷۳۹۴ تماشاگر داشت، نیکولا ریتزولی،‌داور معروف ایتالیا قاضی میدان بود.

با انجام مسابقات گروه دوم،‌ اکنون ولز با ۳ امتیاز در صدر است و انگلیس و روسیه با این تک امتیاز دوم و سوم هستند و اسلواکی هم بدون امتیاز قعرنشین است.