تاریخ انتشار خبر: ۲۶ , بهمن, ۱۳۹۴ | ۱۲:۱۷:۵۷
کد مطلب : 109297

توقیف یک تن و ۸۰۰ کیلوگرم چای قاچاق در اروندرود

با تلاش ماموران مستقر در گروهان مرزی اروندکنار آبادان، محموله یک تن و ۸۷۰ کیلوگرمی چای خارجی قاچاق در اروندرود کشف و ضبط شد

جانشین فرماندهی مرزبانی خوزستان گفت:با تلاش ماموران مستقر در گروهان مرزی اروندکنار آبادان، محموله یک تن و ۸۷۰ کیلوگرمی چای خارجی قاچاق در اروندرود کشف و ضبط شد.

سرهنگ یحیی الهی یکشنبه افزود: ماموران پایگاه دریابانی آبادان مستقر در پاسگاه شناوری دهانه اروندکنار، روز گذشته هنگام کنترل شناورهای عبوری به یک فروند لنج باری به ناخدایی (م- ن) که از کشور کویت به مقصد گمرک آبادان در حرکت بود، مظنون شده و آن را توقیف کردند.

وی افزود:در بازرسی ماموران از شناور توقیف شده یک هزار و ۸۷۰ کیلوگرم چای قاچاق که به روش های حرفه ای در چند قسمت لنج جاسازی و بارگیری شده بود، کشف شد.

سرهنگ الهی از دستگیری یک متهم در ارتباط با این پرونده خبر داد و اظهار داشت:ارزش ریالی این محموله بیش از ۳۰۰ میلیون ریال برآورد شده که متخل، پس از تشکیل پرونده مقدماتی برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قانونی شد.

اروندرود رودخانه پهناوری در جنوب غربی ایران و در مرز ایران و عراق است که از همریزش رودهای دجله، فرات و سپس کارون پدید آمده است.

دجله و فرات پیش از پیوستن به کارون در شهر قرنه در ۳۷۵ کیلومتری جنوب بغداد به هم می پیوندند و در ازای اروندرود از قرنه تا ریزشگاه آن در خلیج فارس ۱۹۰ کیلومتر است.

ریزشگاه اروندرود در میان شهر ایرانی اروندکنار و شهر عراقی فاو است بصره، خرمشهر، آبادان، خسروآباد و فاو از جمله بندرهای مهم این آبراه هستند که نقش چشمگیری در رونق بازرگانی منطقه دارند.

مرجع / ایرنا