تاریخ انتشار خبر: ۱۱ , اسفند, ۱۳۹۲ | ۱۵:۵۸:۵۱
کد مطلب : 19505

توله سگ های بزک کرده در خیابان های اهواز/سبک زندگی غربی:زن،بچه،سگ و در انتها مرد!

شاید برای شما هم این اتفاق رخ داده است که وقتی همراه با خانواده در گوشه ای از کلانشهر اهواز مشغول تفریح یا قدم زدن هستید صدای پارس سگی زنجیر کرده به همراه دختران و پسرانی بزک کرده که به دنیال آن می دوند توجهتان را جلب کرده باشد.

عصر آبادان – رهیاب نیوز در مطلبی آورد : شاید برای شما هم این اتفاق رخ داده است که وقتی همراه با خانواده در گوشه ای از کلانشهر اهواز مشغول تفریح یا قدم زدن هستید صدای پارس سگی زنجیر کرده به همراه دختران و پسرانی بزک کرده که به دنیال آن می دوند توجهتان را جلب کرده باشد.

این روزها توله سگ بدست ها با افتخار برای خرید به بازار می آیند و کنار پدربزرگ و مادربزرگ سگ هایشان را در صندلی عقب سواری می نشانند که شاید توجهی به آن ها شود و به قول خودمان دیده شوند.

زندگی سگی که شاید سال ها پیش در مخیله  مردم این سرزمین نمی گنجید حالا با یاری دیش های ماهواره کم کم در حال تبلیغ و ترویج در همین شهر و پیش چشم خودمان است.

در کنار صحنه هایی که شاید در سطح شهر می بینیم با جستجوی دقیق تر در فضای مجازی به ابعاد دیگری از این قصه پی می بریم از جمله سایت ها و وبلاگ هایی که در همین اهواز با ارائه شماره تلفن هایی به خرید و فروش سگ های خانگی می پردازند تنها بخشی از ابعاد این قصه تلخ هستند.

نفوذ آثار منفی برنامه های ماهواره ای در چند سال اخیر موجب شده که حتی در مناطقی از اهواز که شاید از جهت سطوح رفاه زندگی شرایط چندان مطلوبی نداشته باشند زندگی با سگ های خانگی رواج پیدا کند.

خانواده از هم گیسخته غربی برای جبران خلاهای عاطفی و کمبودهای روانی خود سگ ها را جایگزین انسان کرده و این سبک زندگی را به واسطه تولیدات رسانه ای تبلیغ و به خانواده های ما می کشاند.

از گذشته در فرهنگ ایرانیان سگ ها برای نگهداری از احشام و خانه ها استفاده می شدند و به دلیل اینکه ایرانیان این حیوان را نجس می دانند از ورودش به داخل خانه خودداری می کردند؛ اما حالا با رواج فرهنگ غربزدگی در کشور شاهد آن هستیم این حیوان به راحتی به خانه ها راه یافته و وسیله ای برای تجمل گرایی و تفاخر شده است.

حجت الاسلام نقویان  کارشناس مسائل دینی با بیان اینکه سالها است که سبک زندگی غربی مهمترین ارزشهای اسلامی را نشانه گرفته است تصریح کرد: از آنجا که در دین کامل اسلام، خانواده از ارزش والایی برخوردار است، از این رو مروجان سبک زندگی غربی بنیان خانواده ها را مورد هدف قرار داده اند.

وی ادامه داد: غربی‌ها اگر زندگی با حیوانات به کامشان خوش بیاید، حاضرند زندگی کنند و در حال حاضر بسیاری از غربی‌ها به سگ و زندگی با این حیوان پناه برده‌اند.

هم چنین حجت الاسلام دهنوی کارشناس مسائل خانواده در خصوص اولویت ها در خانواده غربی می گوید: بعد از چند سال نامزدی تصمیم به ازدواج می‌گیرند، ولی چون آنجا قوانین به شدت به نفع خانم‌ها است، یعنی دسته بندی اجتماعی آنان به ترتیب زن، فرزند، سگ و مرد است و فمنیست‌ها فشار بسیاری در این خصوص آورده‌اند، در نتیجه  ازدواج نمی‌کنند و فقط هم‌خانه می‌شوند.

در همین حال آقای ترکمندی با اشاره به عطش تقلید برخی خانواده ها از سبک زندگی تبلیغ شده غربی در ماهواره ها و سایت‌ها عنوان می کند: اگر بنیان خانواده در غرب سست شده، اگر خبری از عطوفت و مهر و محبت قلبی میان اعضا نیست و اگر پیوند مقدس ازدواج در غرب مانند جوامع اسلامی وجود ندارد؛ ناشی از گرفتاری در نگرش پلیژریسم به زندگی، پوچ گرایی، حذف اخلاق و معنویات و عدم توجه به آخرت است، پس آنان ناچارند برای پر کردن خلاء ها برای خود همدم هایی از حیوانات نجس انتخاب کرده و بهانه هایی چون آرامش و رفع استرس را علم کرده که واضح است با نگرش مسلمانان به زندگی، تفاوت کلی دارد.

با توجه به مطالب فوق به نظر می رسد تغییر ذائقه خانواده های ایرانی بر اثر هجمه رسانه ای-فرهنگی غرب امری بدیهی است که می بایست هر چه سریع تر با رویکرد سبک زندگی ایرانی-اسلامی به مقابله با آن پرداخت.