تاریخ انتشار خبر: ۷ , بهمن, ۱۳۹۴ | ۱۰:۱۱:۰۱
کد مطلب : 106122

تونی بلر مجوز اعزام نیروی زمینی برای جنگ با داعش را صادر کرد!

تونی بلر نخست وزیر سابق انگلیس با اشاره به اینکه حملات هوایی برای توقف گسترش داعش کافی نیست؛ خواستار اعزام نیروهای زمینی کشورهای غربی برای مبارزه با تروریست‌ها شد.

تونی بلر تونی بلر مجوز اعزام نیروی زمینی برای جنگ با داعش را صادر کرد!تونی بلر نخست وزیر سابق انگلیس در اظهاراتی با اشاره به اینکه حملات هوایی برای توقف گسترش داعش کافی نیست؛ خواستار اعزام نیروهای زمینی کشورهای غربی برای مبارزه با تروریست‌ها شد.

به نوشته فرانس ۲۴ (France 24) بلر در گفتگو با یک شبکه رادیویی اروپایی با بیان اینکه استقرار یک گروه از “نیروهای مداخله‌گر زمینی بین المللی‌ در زمان‌های ضروری” تنها راه ریشه‌کن کردن داعش است؛ گفت:‌ «اگر می‌خواهیم داعش را نابود کنیم باید ابزارهای لازم را دریابیم.»

بلر که در زمان نخست وزیری‌اش جنایت‌های زیادی را از جمله حمله به عراق و کشتار مردم بیگناه این کشور مرتکب شده و اکنون در جایگاه مضحک “سفیر صلح خاورمیانه” فعالیت می‌کند؛ جنگ با داعش را طولانی توصیف کرد.

بنظر می‌رسد بلر هنوز خود را بر سر قدرت می‌بیند که با لحنی تحکم آمیز از کشورهای اتلاف ضد داعش می‌خواهد نیروهای زمینی خود را به سوریه و هرجایی از خاورمیانه که تکفیری‌ها در آن حضور دارند؛ اعزام کنند.