تاریخ انتشار خبر: ۱۰ , خرداد, ۱۳۹۴ | ۱۸:۳۴:۴۸
کد مطلب : 92887
ادامه پروژه اسلام هراسی در آمریکا/

توهین به یک زن مسلمان در ارتفاع ۳۰هزار پایی در آمریکا+ عکس

یک زن مسلمان با ارسال پیامی عاطفی درصفحه فیس بوک خود توضیح داد که چگونه در خط هوایی ایالات متحده با رفتار نژادپرستانه و ضد اسلامی ناشی از اسلام هراسی روبرو شده است.

توهین به یک زن مسلمان در ارتفاع 30هزار پایی در آمریکا+ عکس

رسانه‌های آمریکایی طی چند روز گذشته خبری در خصوص توهین به یک زن مسلمان توسط خدمه خطوط پرواز ایالت متحده آمریکا را منتشر کردند.

این زن مسلمان با ارسال پیامی عاطفی درصفحه فیس بوک خود توضیح داد که چگونه در خط هوایی ایالات متحده با رفتارنژادپرستانه و ضد اسلامی ناشی از اسلام هراسی روبرو شده است.

طاهره احمد طی این یادداشت نوشت: در حالیکه حجاب به سر داشته و برای شرکت در کنفرانس ترویج گفتگو بین جوانان فلسطین- اسرائیل در خط هوایی شیکاگو به واشنگتن به سر می برد، به دلیل رعایت مسائل بهداشتی از یکی از خدمه قوطی در بسته نوشابه درخواست کرد، اما او از این کارامتناع کرد.

این خدمه هواپیما در توضیح این اقدام خود گفت به دلیل اینکه ممکن است این خانم مسلمان از درب قوطی به عنوان سلاح استفاده کند، خدمه مجاز به تحویل نوشابه در بسته به این خانم نیستند؛ در حالیکه به گفته طاهره احمد، اندکی بعد مسافر کناری وی نوشابه در بسته تحویل گرفت!

پس از اینکه احمد از این برخورد به مهماندار هواپیما شکایت کرد و مهماندار از مسافرین در مورد چگونگی این اتفاق سوال کرد یکی از آنها با لحنی توهین آمیز بر سر طاهره احمد فریاد کشید و گفت: «مسلمان، ساکت شو! خودت می دانی که ممکن بود از درب قوطی به عنوان سلاح استفاده کنی.»

احمد در فیس بوک خود افزوده است :« تنفر را در چشمان مسافرین می دیدم، صدایشان پر از نفرت بود، هیچ کاری نمی توانستم انجام دهم جز اینکه اشک بریزم چون انتظار داشتم مردم از من دفاع کنند اما تنها تعدادی از آنها با تأسف سر تکان می دادند».

پس از انتشار پیام احمد در صفحات اجتماعی، مردم با “#unitedfortahere” به حمایت از وی برخاسته و از طرف دیگر برخی هم این جنبش را محکوم کردند.

چارلز هوبارت، سخنگوی اتحادیه پرواز در بیانیه ای نوشت: «ما در کادر پرواز هیچگونه تبعیض نژادی برای مسافرین خود قائل نیستیم و در این مورد با خانم احمد صحبت خواهیم کرد تا برداشت بهتری نسبت به آنچه در هواپیما روی داده است، داشته باشد، ما مترصد برقراری ارتباط با وی هستیم تا فرصت مجدد پرواز با وی را داشته باشیم».

احمد با ذکر اینکه وی از مسافرین دائمی این خط هوایی است و پس از آن حادثه تا کنون هیچ تماسی با وی گرفته نشده است افزود: «هدف من این نیست که علیه اتحادیه هوایی شکایت کنم، بلکه دغدغه من اعتراض به وجود تعصب و نژاد پرستی در جامعه است».

احمد در حالیکه اشک می ریخت، افزود: «دکتر مارتین لوتر کینگ و بسیاری دیگر، سالها برای از بین بردن تبعیضات نژادی حاکم بر جامعه تلاش کرده اند».

این اتفاقات در حالی رخ داده است که از زمان حادثه یازده سپتامبر مسلمانان جامعه آمریکا در وضعیت تبعیض آمیزی به سر می‌برند و رفتارهای ضد اسلام ناشی از اسلام هراسی همه جا مخصوصا در فرودگاه‌ها و خطوط پروازی ایالات متحده به چشم می خورد.

دانا

انتهای پیام/ج