تاریخ انتشار خبر: ۲۸ , دی, ۱۳۹۳ | ۱۸:۱۴:۵۸
کد مطلب : 68243
بیانیه44 دفتر بسیج دانشجویی دانشگاه های خوزستان

توهین “شارلی ابدو” به پیامبر(ص) با چراغ سبز دولت فرانسه رقم خورده است

۴۴ دفتر بسیج دانشجویی دانشگاه های استان خوزستان در اعتراض به انتشار مطلبی موهون در نشریه فرانسوی “شارلی ابدو” بیانیه ای صادر کردند.

 

 

به گزارش  عصر آبادان  متن این بیانیه به شرح زیر می باشد:

 

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

وَ ما أَرْسَلْناکَ إِلاَّ رَحْمَهً لِلْعالَمینَ (سوره انبیا آیه ۱۰۷)

 

بعثت رسول خدا براى این است که راه رفع ظلم را به مردم بفهماند، راه اینکه مردم بتوانند با قدرت هاى  بزرگ مقابله کنند به مردم بفهماند. بعثت براى این است که اخلاق مردم را، نفوس مردم را، ارواح مردم را و اجسام مردم را، تمام اینها را از ظلمتها نجات بدهد، ظلمات را بکلى کنار بزند و به جاى او نور بنشاند، ظلمت جهل را کنار بزند و به جاى او نور علم بیاورد، ظلمت ظلم را به کنار بزند و به جاى او عدالت بگذارد، نور عدالت را به جاى او بگذارد و راه او را به ما فهمانده است، فهمانده است که تمام مردم، تمام مسلمین برادر هستند و باید با هم وحدت داشته باشند، تفرق نداشته باشند. (صحیفه امام، ج ۱۷، ص: ۴۳۴ و ۴۳۵)

 

حضرت محمد (ص) پیام آور دوستی و مهربانی است و رحمتی است که خداوند برای بشریت گمراه فرستاد تا جهان هستی را بار دیگر از ظلمت به سمت نور هدایت کند. پیامبر اعظم (ص) تنها پیامبری برای دین اسلام نبود بلکه پیامبری برای تمام ادیان الهی و بشارت دهنده ای برای تمام بشریت بود. ایمان بیش از یک و نیم میلیارد انسان به پیامبر رحمت پس از ۱۴قرن نشان از آن دارد که محمد مصطفی (ص) بر قلبها حکومت می کند و روز به روز به پیروانش اضافه می گردد.

 

دشمنان اسلام با علم به اینکه موج گرایش به اسلام برایشان خطر ساز است چندی است بازی های مختلفی را علیه اسلام و مسلمانان به کار می گیرند و در پی آنند که با اسلام هراسی جلوی حرکت انسان های آزاد به اسلام را مانع شوند اما وقتی موج اسلام خواهی در حال فراگیری جهان است توطئه دیگری به راه انداخته و به دروغ دست پرورده های خود در القاعده و داعش را به عنوان نماد اسلام معرفی می کنند. القاعده و داعش که امکانات خود را ازغرب می گیرند و تحت حمایت سرویس های جاسوسی غرب آموزش می بینند تا اسلامی خشونت طلب را به دنیا عرضه کنند. قطعاً اسلامی که از لندن و آمریکا هدایت شود اسلام نیست.

 

کسانی که خود را دایه دار آزادی بیان می دانند و به بهانه آزادی بیان به مقدسات بیش از یک و نیم میلیارد مسلمان توهین می کنند ماهیت متناقض خود را نمایان تر می کنند. این چه آزادی بیانی است که اجازه توهین به پیامبران را می دهد ولی اجازه تحقیق در ماهیت هلوکاست را نمی دهد؟ چطور روزانه صدها جنایت در عراق و سوریه و افغانستان سانسور می شود ولی اتفاقی در فرانسه تمام دنیا را خبردار می کند؟ چطور می توان به مقدسات ادیان الهی توهین کرد ولی با دولت مردان غربی حتی نمی توان شوخی کرد؟ اینها همه نشان دهنده ماهیت دوگانه غرب است.

 

روزی که تروریست ها را راهی عراق و سوریه می کردند آنها را منادیان آزادی می خواندند حال که دست خودشان در این آتش گرفتار آمد آن را ناپسند می دانند. بی شک تروریست در هر شکل از آن مذموم و نکوهیده است. چه ترور در عراق و افغانستان و سوریه و فلسطین و چه در فرانسه و هرکجای دنیا. اما این آتشی است که خود غرب آن را روشن کرده است و حمایت های آن از تروریست با دلارهای عربی و سلاحهای غربی همچنان ادامه دارد.

 

اما همان گونه که ترور محکوم است توهین به مقدسات نیز محکوم است. این حرکت نشریه فرانسوی قطعاً با چراغ سبز دولت فرانسه رقم خورده است و نشان دهنده ماهیت زشت این نشریه است. این اقدام نشریه فرانسوی از جهل و ناآگاهی آنها در قرن بیست و یکم خبر می دهد جاهلیت مدرنی که ریشه در استکبارجهانی دارد. این اقدام به بزرگی رسول مهربانی ها آسیبی نمی زند ولی قلب صدها میلیون مسلمان را نسبت به غرب جریحه دار می کند و پلیدی آنان را آشکارا می سازد.

 

نکته عجیب اینکه عده ای در داخل به جای محکوم کردن اقدام نشریه فرانسوی با آن همراهی می کنند به نظر می آید اینان نیز دنبال وسوسه های شومی به راه افتاده اند که امیدواریم خداوند آنها را نیز هدایت کند.

 

ما دانشجویان بسیجی دانشگاه های استان خوزستان ضمن محکوم کردن هر اقدام تروریستی، مسئولیت توهین به پیامبر در نشریه فرانسوی را به عهده دولت فرانسه می دانیم و از دولت مردانمان می خواهیم مطالبه ای جدی در این زمینه از دولت فرانسه داشته باشند.

 

والسلام علیکم و رحمه و البرکاته

 

۱-بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اهواز

۲-بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی دزفول

۳-بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور دزفول

۴-بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی دزفول

۵-بسیج دانشجویی دانشگاه جندی شاپور دزفول

۶-بسیج دانشجویی دانشگاه اصول دین دزفول

۷-بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان دزفول

۸-بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی اندیمشک

۹-بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور اندیمشک

۱۰-بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان اندیمشک

۱۱-بسیج دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی اندیمشک

۱۲-بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی اهواز

۱۳-بسیج دانشجویی جهاد دانشگاهی اهواز

۱۴-بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی رامهرمز

۱۵-بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی امیدیه

۱۶-بسیج دانشجویی دانشگاه مسجد سلیمان

۱۷-بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور مسجد سلیمان

۱۸-بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور لالی

۱۹-بسیج دانشجویی دانشگاه سما مسجد سلیمان

۲۰-بسیج دانشجویی دانشگاه خاتم الانبیا بهبهان

۲۱-بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور شادگان

۲۲-بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور ایذه

۲۳-بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی ایذه

۲۴-بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور دهدز

۲۵-بسیج دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی ایذه

۲۶-بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور شوش

۲۷-بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی شوشتر

۲۸-بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور شوشتر

۲۹-بسیج دانشجویی دانشگاه هنر شوشتر

۳۰-بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شوشتر

۳۱-بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی بهبهان

۳۲-بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بهبهان

۳۳-بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور بهبهان

۳۴-بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان بهبهان

۳۵- بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور اهواز

۳۶-بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور رامشیر

۳۷- بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی آبادان

۳۸- بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور آبادان

۳۹- بسیج دانشجویی دانشگاه نفت آبادان

۴۰- بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور اروندکنار

۴۱- بسیج دانشجویی دانشگاه خلیج فارس آبادان

۴۲- بسیج دانشجویی دانشگاه پرستاری آبادان

۴۳- بسیج دانشجویی دانشگاه صنعت نفت اهواز

۴۴-بسیج دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز

منبع: رهیاب