تاریخ انتشار خبر: ۲۱ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۱۶:۲۴:۲۳
کد مطلب : 87654
رئیس کمیته تخصصی مواد غذایی سازمان دامپزشکی:

تکذیب آلوده بودن انار و هندوانه به ویروس ایدز/می‌خواهند به صنعت غذایی‌ کشور ضربه بزنند

رئیس کمیته تخصصی مواد غذایی سازمان دامپزشکی گفت: وجود ویروس ایدز در میوه انار، هندوانه و پرتقال هیچ مبنا و صحت علمی ‏ندارد، ‏متاسفانه برخی پیامک‌هایی که از طریق شبکه‌های اجتماعی درباره سلامت تغذیه‌ای انتقال داده می‌شود، هدفی جز ضربه زدن به صنعت غذایی ‏کشور ندارند.

ساعت: ۱۶:۱۵ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۴/۰۲/۲۱ شناسه خبر: ۳۰۴۱۰۳

تکذیب آلوده بودن انار و هندوانه به ویروس ایدز/می‌خواهند به صنعت غذایی‌ کشور ضربه بزنند

به گزارش عصر آبادان، دکتر آراسب دباغ مقدم رئیس کمیته تخصصی مواد غذایی سازمان دامپزشکی ‏ در گفت‌و‌گوی اختصاصی با خبرنگار بسیج جامعه پزشکی در ‏رابطه با به کارگیری ویروس ایدز در میوه انار، هندوانه و پرتقال آن را شایعه‌ای بی‌اساس خواند و اظهار کرد: متاسفانه بعضی افراد به دنبال ‏شایعه پراکنی در جامعه هستند که هدفی جز ضربه زدن به صنعت غذایی کشور را ندارند و این موضوع باعث می‌شود که مردم به سازمان‌های ‏نظارتی بدبین شوند. ‏
وی ادامه داد: ویروس‌ها موجودات داخل سلولی هستند که خارج از سلول زنده نمی‌مانند و حتما در یک محیط زنده مثل خون و مایعات ‏انتقال پیدا می‌کند که به نوبه خود بسیار حساس هم است و در محیط غیر از بدن به سرعت از بین می‌رود، بنابراین وجود ویروس ایدز در ‏میوه انار و هندوانه شایعه‌ای بیش نیست و این راه انتقال به بدن مبنای علمی ندارند.

‎ ‎

رئیس کمیته تخصصی مواد غذایی سازمان نظام دامپزشکی در رابطه با راه‌های انتقال ویروس ایدز به بدن گفت: ویروس ایدز از طریق رابطه ‏جنسی، تزریق سرنگ آلوده، انتقال فرآورده‌های خونی و یا از راه جراحی دندانپزشکی مشکوک (آلودگی وسایل) به بدن انتقال پیدا می‌کند و ‏اینطور نیست که از راه کارگذاشتن ویروس در داخل میوه جات، این ویروس انتقال داده شود‎.
این متخصص علوم غذایی شبکه‌های اجتماعی را در ترویج شایعه بی‌تاثیر ندانست و افزود: متاسفانه برخی پیامک‌هایی از طریق وایبر و دیگر ‏شبکه‌های اجتماعی درباره سلامت تغذیه‌ای انتقال داده می‌شود که هیچ مبنا و صحت علمی ندارد و بسیاری از این پیام‌ها به صورت هدف دار ‏فرستاده می‌شود و به اعتقاد من توسط افرادی غیر از مردم عادی نگاشته می‌شود که این متاسفانه ممکن است به صنعت غذایی کشور آسیب ‏رساند‎.
دباغ مقدم به ارزش ماده غذایی آنتی اکسیدان در میوه انار اشاره کرد و گفت: میوه انار سرشار از آنتی اکسیدان قوی است که ضد سرطان بوده و ‏در سیستم ایمنی بدن بسیار تاثیرگذار است، بنابراین توصیه ما این است که افراد به خاطر وجود برخی شایعات هدف دار، مانع از خوردن میوه ‏جات نشوند و با خیال راحت انار و هندوانه مصرف کنند. ‏